2014_otvorenie_vydrovskej_dolinySlávnostné otvorenie 12. sezóny Vydrovskej doliny bude už tento štvrtok, 1. mája. Otvorenie sa uskutoční na amfiteátri vo Vydrovskej doline pri obci Čierny Balog. V tento deň sa uskutoční aj otvorenie sezóny Čiernohronskej železnice, ktoré má na programe aj jazdu mimoriadneho vlaku.

Vo Vydrovskej doline bude vstup voľný a k dispozícii budú nielen stánky s občerstvením, ale aj predajné stánky ľudových remeselníkov. Niektorí remeselníci budú prácu na svojich výrobkoch prezentovať aj pred návštevníkmi. Celú akciu bude doprevádzať sprievodný program, v rámci ktorého sa predstavia FS Malá Kýčera, DFS Hviezdička z Hriňovej, Country skupina Vodopád, Sokoliari Kanát.

Slávnostné otvorenie sa začína o 12. hod príhovormi zástupcov Lesov SR,  obce Čierny Balog, VYDRA a Čiernohronskej železnice.

Otvorenie 23. sezóny Čiernohronskej železnice si pripravilo zaujímavý kultúrny program a jazdu mimoriadneho vlaku zo Zvolena až do Chvatimechu pričom návrat bude zabezpečený normálnymi spojmi.