Do otvorenia Nákupného centra Terminal, ktorého súčasťou bude aj nová banskobystrická autobusová stanica, zostávajú podľa investora len dni a konkrétny termín závisí len od vydania záverečných povolení. Prevádzky už informujú o otvorení na budúci týždeň, vo štvrtok 21. septembra o 9.00 h.

Nová stanica je jedinečným dielom spoločnosti Aichinger, ktorá prijala  výzvu a do samého srdca Slovenska, a teda aj Európy, premietla celý svet. „Spoločne s našimi partnermi z InterCora a Primum sme prekonali vzdialenosť 800 kilometrov a viac ako 9 hodín na diaľniciach, aby sme mali istotu, že naše predstavy a nápady naozaj čo najlepšie implementujeme,“ zaspomínal na zoznamovanie sa s prostredím Arturo Romeu, líder projektu.

Otvorenie stanice so štyridsiatkou nových obchodov na ploche vyše 11-tisíc metrov štvorcových je naplánované už o niekoľko dní a po právoplatnej kolaudácii je potrebné ešte dôležité stanovisko Inšpektorátu práce.

Pri projektovaní budovy inšpirovala architektov najmä nádherná príroda, ktorá sa všade okolo Banskej Bystrice rozprestiera. Nemecká spoločnosť Aichinger, ktorá celý objekt navrhla bola fascinovaná krásou tejto krajiny. Prvýkrát prišli do Banskej Bystrice v zime a pri pohľade na zasnežené hory a stromy si povedali, že pre toto krásne miesto, kde sú ľudia tak úzko spojený s prírodou, musia vytvoriť niečo výnimočné.

„Mesto ležiace pri nohách Nízkych Tatier pôsobilo sympaticky a zároveň ohromujúco, čo sa nezameniteľne podpísalo na veľkolepom vzhľade budovy stanice,“ spomína Romeu.

Nové obchodné centrum už spustilo svoje internetové stránky, aktívne komunikuje aj na facebooku. Otvorenie svojich prevádzok už komunikujú aj jednotliví nájomcovia. Napríklad kníhkupectvo Martinus informovalo, že otvára vo štvrtok 21. septembra.

Zatiaľ čo obchodné priestory sa pre verejnosť otvoria zrejme už na budúci týždeň, dopravná časť autobusovej stanice bude zrejme čakať na prvých cestujúcich až do definitívneho prepisu tejto časti objektu na mesto a až následné spustenie prevádzky autobusovej stanice.