Nižšie teploty v uplynulých dňoch umožnili pracovníkom Záhradníckych a rekreačných služieb mesta pripraviť aj túto zimu pre milovníkov bežkovania trať na plážovom kúpalisku.

V sobotu, 11. januára, sa prvýkrát túto zimu otvorí osemsto metrov dlhý okruh pre bežecké lyžovanie na plážovom kúpalisku pre verejnosť. V otvárací víkend však bude vstup pre bežkárov obmedzený len na popoludňajšie hodiny.

Počas víkendu 11. a 12. januára sa totiž v dopoludňajších hodinách na okruhu uskutočnia dve kolá Slovenského pohára v zimnom triatlone. ZAaRES preto umožní vstup pre verejnosť až po 13.00 h a bežkárov zároveň správcovia areálu prosia, aby po pretekoch vyčkali na úpravu trate. Ratrak po pretekoch upraví trať a natiahne aj stopu na bežkovanie klasickým štýlom.

Následne, od pondelka 13. januára bude areál otvorený v pracovných dňoch vždy od 7.00 do 19.00 h (večer je osvetlený) a počas víkendov od 9.00 do 17.00 h. Vstup pre verejnosť je voľný. Ľadová plocha jazera je pre návštevníkov uzatvorená, keďže hrúbka ľadu je zatiaľ nedostatočná. Areál bude pre verejnosť k dispozícii dokým to klimatické podmienky umožnia.