V rámci 8. kola 1.Ligy mužov v skupine o 1.-6. miesto privítali basketbalisti spod Urpína lídra z Považskej Bystrice.

Úvod stretnutia sa niesol v domácej réžii, fungovala obrana, z ktorej  vychádzali rýchle protiútoky. V prvej štvrtine to domácim padalo aj spoza trojbodového oblúka a vyhrali ju rozdielom štyroch bodov. V druhej štvrtine sa už začala presadzovať výšková prevaha na strane hostí Štefek – Svitek. Rozdiel po prvom polčase bol iba štyri body v prospech hostí.

Po prestávke  sa hostia presadili hlavne spoza oblúka a tak si domáci tréner si zobral timeout. Tento úsek však Považskej Bystrici stačil na kontrolovanie výsledku. V závere sa však domáci hráči nevzdávali a dotiahli sa na sedembodový rozdiel. Za hostí opäť zaúradovala dvojica pod košom Štefek a po ňom aj Svitek. Prekvapenie sa na Štiavničkách nakoniec nekonalo a Považská Bystrica si odniesla plný bodový zisk.

1.Liga muži – skupina 1.-6. miesto – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. IMC Považská Bystrica 64:80 (36:40)

Štvrtiny: 22:18, 14:22, 9:24, 19:16. TH: 21/14 – 16/9. Fauly: 14 – 21. Trojky: 8 – 9.

Body za Banskú Bystricu: Šoltés 15, Siládi 14, Koczkáš 10, Švarc 8, Lepáček 8, Mokroš 5, Šušanský 2, Suriak 2, Hradský 0, Furčák 0.

Body za Považskú Bystricu: Štefek 23, Svitek 9, Samek 9, Krčmárik 8, M.Mátych 6, Markovič 6, Kubala 6, Péli 4, Drbúl 4,Smatana 3, B.Mátych 2, Hrebičík 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner Banskej Bystrice): „Na zápas sme nastúpili výrazne omladení „juniormi“. Vedeli sme o výškovej prevahe na strane hostí, aj napriek tomu sme sa nevzdávali a bojovali sme do konca. Vzhľadom, v akej zostave sme na zápas nastúpili, môžeme byť spokojní s prijateľným výsledkom aj hrou. Samozrejme, že sa vyskytli aj chyby na oboch stranách ihriska, na ktorých musíme popracovať. O finálovej štvorici je rozhodnuté, čakajú nás ešte dva zápasy. Jeden o týždeň v Bratislave a potom doma s Lučencom, ktoré nám poslúžia ako príprava na final four.“

Ďalší zápas odohrajú banskobystrickí basketbalisti v sobotu 14. apríla, keď v Bratislave nastúpia proti domácemu BK ŠKP Štart.