Banskobystrická hokejbalová liga pokračovala v nedeľu 22. mája svojím osemnástym hracím dňom. V rámci neho sa odohrali na ihrisku v Sásovej tri stretnutia a všetky mali podobný scenár. V každom z nich sa totiž jednému z tímov podarilo vstreliť dvojciferný počet gólov.

Ako prvým sa to podarilo hráčom Legendary teamu, ktorým sa do cesty postavili hokejbalisti One Taxi BB. Legendary sa od úvodu pustili do svojho súpera a výsledkom bola vydarená prvá tretina, ktorú vyhrali v pomere 5:2. One Taxi sa síce nevzdávali, no na svojho súpera boli prikrátki a v ostatných dvoch tretinách sa opakovali podobné scenáre ako v otváracom dejstve. Legendary zvíťazili napokon 16:7, výraznou mierou sa o to pričinili viacerí hráči. Za zmienku stojí fakt, že až pätica hráčov zaknihovala „hetrik“, menovite Štubňa, Lunter, Guttmann, Trnka a Filip Valko.

V druhom stretnutí si zmerali sily hokejbalisti Autos a STARS. Tu sa už napĺňali papierové predpoklady a hráči Autos išli od začiatku za víťazstvom. V prvej tretine síce skórovali „iba“ dvakrát, no vo zvyšku stretnutia zvýšili obrátky a napokon sa radovali z vysokého víťazstva 18:7. Hráčom stretnutia sa stal Erik Šebeň. Ten preukázal strelecké schopnosti, s ktorými by pravdepodobne zaujal aj na aktuálne prebiehajúcom svetovom šampionáte v ľadovom hokeji, ktorý sa koná v Helsinkách. Zo stretnutia proti STARS vzišiel s bilanciou päť gólov a tri asistencie, zdatne mu však sekundovali viacerí jeho spoluhráči.

Posledný duel osemnásteho hracieho dňa patril vedúcemu celku tabuľky, Cocre. Svojmu súperovi, ktorým bol tím Viking Warriors umožnili síce vstreliť štyri góly, no zároveň nastrieľali 16 gólov, čím si upevnili líderskú pozíciu. Hrdinom stretnutia bol Peter Mojžiš, ktorý „nasúkal“ Vikingom až 11 gólov a potvrdil tak nevídané strelecké schopnosti.