Nielen v Banskej Bystrici sa tento víkend nesie v znamení tradícií. V Medzibrode chystajú na sobotu už osemnástu Haruľovú show. 

K tomuto podujatiu naozaj netreba veľa slov, medzibrodská „bitka o haruľu roka“ je známa a obľúbená nielen medzi obyvateľmi obce. Rovnako tak ako haruľa, typické jedlo Horehronia.  

Haruľová šou začína o 10.00 h, po prezentácii trojčlenných súťažných družstiev, ktoré budú krumple čistiť a rajbať, pri cibuli a cesnaku slziť a haruľu piecť. Hádam nezabudnú ani na koreniny, najmä na metku, ktorá z medzibrodskej harule robí originálnu pochúťku. Pozor, metka nie je mäta, je to bylinka, ktorú si Medzibrodčania pestujú len do harule. Vajcia ani múku do harule nedávajú. Najlepšia haruľa roka bude známa o 16:00 h, kedy vyhlásia výsledky súťaže. 

Vôňa harule na námestí v Medzibrode sa bude miešať s muzikou rôznych žánrov. Zaznie folklór, dychovka, rock aj ABBA a budú aj tance. Od 12.00 h zatancujú krásne dievčatá a výborné tanečnice skupiny Glams z banskobystrickej Fáber Dance School. O 13.00 h sa predstaví dychová hudba z Porugalska Academia Artística do Município deTábua. Samozrejme, nebude chýbať ani domáca medzibrodská mužská spevácka skupina Borovô (13.30 h) a zo Slovenskej Ľupče príde súťažiacich povzbudiť a návštevníkov potešiť Detský folklórny súbor Dratvárik (14.00 h). 

Hudobný žáner podujatia sa zmení o 16.00 h, keď na pódium vyjde Hrmavica, kapela rockových talentov stredného veku zo stredného Slovenska (16.00 h). Klasický rock napokon vystriedajú známe hity švédskej skupiny ABBA v podaní ABBA Slovakia (18.00 h). Haruľový deň v Medzibrode ukončí Disco haruľa show (od 20.00 h). 

Podujatie Haruľová show organizuje Občianske združenie Chlapci z Medzibrodu (CHZM) v spolupráci s obcou Medzibrod.