Viac ako tridsať mužstiev zabojuje o víťazstvo v siedmom ročníku najväčšieho hokejbalového turnaja na Slovensku a jedného z najväčších v Európe – ORSZÁGH CUP 2016, ktorý sa koná tento víkend v Banskej Bystrici.

Országh Cup 2016V sobotu 18. júna sa turnajové zápasy budú hrať až na troch miestach súčasne – v halách A a B Zimného štadióna a v aréne Barani. Nedeľňajšie play-off, štvrťfinále, semifinále a finále turnaja sa odohrá v halách A a B.

Autorom myšlienky a zakladateľom turnaja, ktorý nesie meno hokejového majstra sveta, trénera HC ’05 iClinic Vladimíra Országha, a zároveň jeho hlavným organizátorom je Martin Caban. Je tiež aktívny hokejbalista, hrá v tíme Hbk One Taxi Banská Bystrica. Pár dní pred turnajom ochotne odpovedal na naše otázky.

Sedmička je vraj šťastné číslo. Siedmy ročník turnaja Országh Cup by teda mohol byť niečím výnimočný. Máte nejaké novinky?

Aj pre mňa je sedmička šťastné číslo a mám pocit, že tento rok bude turnaj veľkolepý. Pripravujeme ho päť mesiacov a môžem povedať, že bude výnimočný kvalitou a organizáciou. Tímy, ktoré sa ho zúčastnia, sú to najlepšie na Slovensku. Siedmy ročník sa uskutoční aj s podporou banskobystrického primátora Jána Noska, začo mu patrí veľká vďaka! Príde na turnaj a spolu s Vladom Országhom budú odovzdávať ceny najlepším hráčom turnaja. Novinkou tohto ročníka je tiež to, že sa ho zúčastní aj reprezentácia do osemnásť a dvadsať rokov.

Koľko mužstiev sa prihlásilo na turnaj?

Z prihlásených tridsaťdeväť tímov sme vybrali tridsaťdva, ktoré uvidíme bojovať na Zimnom štadióne. Všetko sú to slovenské tímy.

Ktorých známych banskobystrických hokejistov uvidíme na turnaji?

Vlada Országha, ktorý, ako som už povedal, bude odovzdávať ceny, Tomáša Ziga, Mislava Rosandiča, Mareka Bira, Rastislava Gašpara, Mateja Češíka, Petra Valenta, Martina Ambróza, Olivera Košeckého… Ďalej to budú hráči, ktorí boli vlani na MS v hokeji do dvadsať rokov v Helsinkách, Jozef Huňa a Rado Bondra. Títo všetci budú hrať za Iskru Banská Bystrica, teda okrem Mareka Bira a Tomáša Ziga, ktorí hrajú za Hbk One Taxi Banská Bystrica.

Martin CabanKedy bude slávnostné otvorenie turnaja a kedy sa začne prvý zápas?

Hrať začíname v sobotu ráno o ôsmej. Slávnostné otvorenie turnaja z dôvodu veľkého počtu zápasov však nebude.

Nemáte obavy o účasť divákov, vzhľadom k práve prebiehajúcim Majstrovstvám Európy vo futbale?

Nie, nemám obavy. Odozva na toto podujatie je veľká. Myslím, že turnaj si vybudoval naozaj veľmi dobré meno. V poslednom čase všade, kde prídem, sa ma ľudia vypytujú na turnaj, kto ide hrať, jednoducho, veľmi sa už tešia.

Slávnostné otvorenie teda nebude, ale after party Országh Cup v sobotu v Urban Spote áno. Bude to akcia len pre pozvaných?

Afterparty je verejná, môže prísť každý, kto chce…

afterpartyV SOBOTU 47 ZÁPASOV, V NEDEĽU PLAYOFF A FINÁLE

Siedmy ročník hokejbalového turnaja Országh Cup, ako sme už spomenuli v rozhovore, sa začína v sobotu 18. júna o 8.00 hod. Prvé zápasy odohrajú tímy HBK Diaková – Bukovinka Zvolen (Hala A) a Legendy Detva – Slovenský orol Trenčín (Hala B). MiB Zvolen a Chlapci z Martina (vlaňajší víťaz turnaja) sa postavia proti sebe o 8.45 hod v Aréne Barani. V sobotu sa diváci môžu tešiť na celkom 47 zápasov. Tie posledné odohrajú od 20.00 hod. UMB Hockey Team Banská Bystrica – Rolta Brezno a HBC 2012 Piešťany – KHL Kátlovce.

V nedeľu 19. júna sa prvé zápasy začnú už o 7.30 hod. Súboje o medaily by sa mali odohrať o 17.00 hod. (3. miesto) a 17.30 hod. (finále) v Hale A Zimného štadióna v Banskej Bystrici. Vstup je voľný! Fotogragie z minuloročného Országh Cup-u si môžete pozrieť v našom staršom článku.