Banskobystrický multižánrový streetfest Yní víkend je pre mnohých symbolom začiatku leta. V súčasnosti najväčší slovenský festival začínajúcich kapiel sa od roku 2007 postupne rozrástol z jedného dňa na tri a po úspešnom piatom ročníku sa organizátori rozhodli pridať aj jeho zmenšenú zimnú verziu s benefičným charakterom.

Premiérové Yné Vianoce sa uskutočnia na Prvý sviatok vianočný v legendárnom banskobystrickom Klube 77 za účasti šiestich kapiel. Organizátori zatiaľ prezradili mená štyroch z nich. 25.12. sa na Hornej ulici predstaví metalcoreová straight edge kapela Abhorrence, ďalej to bude veľká nádej slovenského metalu BrainScan, chýbať nebude ani punk-rocková stálica Mystery Of 19th October a doplnia ich mladí glam-rockeri z kapely Christmas. Vstupné 3,- € poputuje pre deti do detských domovov.

„Okolo nás sa nachádza veľa talentovaných mladých ľudí, ktorí sú v domovoch a nemajú šancu kúpiť si hudobný nástroj a preto výťažok z koncertu pôjde na kúpu hudobných nástrojov pre detsky domov v Banskej Bystrici.“ Vysvetľuje podstatu charitatívneho večera Nina Snopková, hlavná organizátorka festivalu Yní víkend.

Prípravy na budúci ročník sú už tiež v plnom prúde. Yní víkend 2012 sa uskutoční síce až začiatkom budúceho leta, no booking kapiel sa pre veľký záujem spúšťa už v prvý októbrový deň. Každá kapela ktorá má záujem hrať na budúcom ročníku nech adresuje svoje maily s nasledovnými informáciami na yni.vikend@gmail.com: názov a štýl ktorý kapela hrá, link na bandzone alebo inú stránku, link na záznam z koncertu, obsadenie a stručnú biografiu kapely s približným dátumom vzniku.

Viac info na ynivikend.sk a facebook.com/ynivikend.