Práve v tomto období začala banskobystrická spoločnosť BBX s výkopovými prácami v Radvani. Dôvodom je výstavba aktívnej optickej siete, na akej už dnes tento provider poskytuje internetové služby v niektorých častiach mesta. Prvý dom ktorý sa v Radvani bude môcť pýšiť touto modernou sieťou je medzi Bystričanmi známy „čínsky múr“.

„Sme veľmi radi, že sme už začali s prácami aj v tejto časti Bystrice, kde sme mali časté objednávky na pripojenie a nevedeli sme ich vybaviť. Zároveň nás ale mrzí, že obyvatelia budú približne tri až štyri týždne obmedzovaní výstavbou, budeme sa čo najviac snažiť o šetrné zaobchádzanie so zeleňou. Prosím všetkých o trpezlivosť,“ povedal zástupca spoločnosti Mgr. Rudolf Kubík.

Podľa projektu má sieť ďalej pokračovať na Pršiansku Terasu, kde bude momentálne BBX jedinou firmou poskytujúcou optické pripojenie aj v rodinných domoch na pozemkoch obchodno-investičnej firmy Profinex Holding. Úplne dokončenie a sfunkčnenie tejto etapy metropolitnej siete je predpokladané na september tohto roka.