Na opravovanom nadjazde rýchlostnej cesty R1 nad centrom Banskej Bystrice sa až do skončenia EYOF 2022 jazdí bez obmedzení. Národná diaľničná spoločnosť kvôli podujatiu prerušila práce, ktoré prebiehajú od marca tohto roku.

„Komplexnú opravu mosta na R1 v Banskej Bystrici na čas prerušujeme a dopravu spúšťame v plnej prevádzke. Vyhoveli sme tak mestu, ktoré organizuje Európsky olympijský festival mládeže (EYOF 2022),“ informuje v správe Národná diaľničná spoločnosť. Opravy na nadjazde, spolu s opravami viacerých miestnych komunikácií spadajúcich pod mesto či kraj, v uplynulých týždňoch spôsobovali v meste výrazné dopravné komplikácie.

Hneď po skončení podujatia, 30. júla, sa stavebné stroje na banskobystrický nadjazd vrátia. Práce majú pokračovať od 31. júla. Podľa pôvodných predpokladov majú práce trvať až do konca októbra.

„Doteraz sme opravili pravý jazdný pás a po festivale sa pustíme do opravy druhej strany, teda ľavého jazdného pásu. Ľavý jazdný pás mosta začneme opravovať na prelome júla a augusta. Počas tejto etapy opráv bude ľavá strana mosta úplne uzavretá, a to do konca októbra. Doprava bude presmerovaná do protismeru,“ informuje NDS. Most opravujú v úrovni nad Tajovského ulicou a ulicou J. M. Hurbana. Konkrétne na kilometri 162,50 – 163,00 rýchlostnej cesty R1.

Banskobystrický nadjazd, v súčasnosti most rýchlostnej cesty R1, bol postavený ešte v roku 1979. Jeho dĺžka v aktuálne opravovanej časti je takmer pol kilometra a šírka približne 20 metrov.