Už dnes o 17,00 otvára Divadlo Akadémie umení predstavením Ireny Dousikovej Hrdý Budžes v štúdiu D44 v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice na Lazovnej 9 svoju ďalšiu sezónu.

Tragikomédia je výsledkom dramatizácie novely tej istej autorky a ponúka vtipný pohľad na komunistický režim z detskej perspektívy. Jej hlavnou protagonistkou je osemročná žiačka ZDŠ Helenka Součková, ktorá so zmesou naivity a duchaplnosti vtipne komentuje svet okolo seba. Zaujímavosťou je, že predstavenie, ktoré sa v Čechách stalo doslova hitom, sa v ten istý deň hrá aj v pražskom Divadle bez zábradlí a je vypredané. V našom študentskom divadle bolo naštudované pod pedagogickým vedením Jany Oľhovej a v réžii Jany Janove. Úlohu malej školáčky stvárni Daniela Švolíková.

Divadelný súbor, ktorý tvoria študenti Fakulty dramatických umení AU v Banskej Bystrici, vystupuje na viacerých scénach, v októbri okrem štúdia D44 aj v Divadle Ivana Palúcha na Námestí SNP 12 a v Divadelnom štúdiu fakulty na Hornej 95. V sezóne 2010/11 sa môžu diváci tešiť nielen na úspešné predstavenia z predchádzajúcej sezóny, ale aj na nové divadelné hry. Do januára budúceho roka čakajú divadlo 4 premiéry. Ako nám prezradila manažérka divadla Adriana Cieślaková prvá z nich sa uskutoční 24.novembra 2010 o 18,30 v sále Evanjelického spolku. Pôjde o absolventské študentské predstavenie – hru Jozefa Podhradského Holuby a Šulek, ktorú režíruje Matúš Oľha, rektor Akadémie umení.

Program na október nájdete tu…