Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala vo štvrtok (4.1.) o 19.10 h na Ulici Pod Bánošom v Banskej Bystrici.

26-ročný vodič osobného motorového vozidla Renault Laguna z Banskej Bystrice, po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe a svojím schopnostiam, pričom s vozidlom dostal na mokrej ceste šmyk. Zadnou pravou časťou vozidla narazil do betónového oplotenia rodinného domu a do plastovej nádoby na odpad.

Následne prednou ľavou časťou vozidla narazil do betónového múrika oplotenia ďalšieho rodinného domu a následne narazil do kovovej brány a betónového múrika oplotenia rodinného domu. Po náraze zostalo vozidlo prevrátené na ľavej bočnej strane. Po náraze do kovovej vstupnej brány a betónového múrika došlo aj k poškodeniu zadnej časti osobného motorového vozidla Toyota Avensis,  ktoré bolo zaparkované vo dvore rodinného domu. Pri nehode sa zranil vodič, ktorý bol na mieste ošetrený a jeho 28-ročný spolujazdec utrpel ľahké zranenia s ktorými bol prevezený do nemocnice. Vodičovi pri dychovej skúške 0,72 miligramu alkoholu, čo je v prepočte 1,5 promile. Celková škoda ktorá pri nehode vznikla je odhadnutá na 3900 eur. Vodičovi bude vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.