Dopravný podnik mesta Banská Bystrica otvorí svoje brány dokorán pre širokú verejnosť. Už túto sobotu tu totiž bude prebiehať Open day – deň otvorených dverí.

Viacerým občanom, napríklad pri ceste autobusom, už niekedy určite napadla otázka ako taký Dopravný podnik mesta môže fungovať. O to viac to nepochybne zaujíma deti, fascinované pohľadom na veľké červeno-biele vozidlá, ktoré denno-denne prepravujú množstvo obyvateľov nášho mesta na tie najrozličnejšie miesta. Odkiaľ tie vozidlá vychádzajú? Kde parkujú? Koľko ich je a ako taký dopravný podnik vôbec funguje? Nielen na tieto otázky najmenších či starších Banskobystričanov môžete nájsť odpoveď na Open day – dni otvorených dverí Dopravného podniku mesta Banská Bystrica. Rovnako tak si tu môžete v prípade záujmu zakúpiť nedávno publikovanú knihu 60 rokov autobusovej dopravy ČSAD Banská Bystrica.

Najznámejším hudobným hosťom podujatia v areáli v Kremničke bude Pavol Hammel, okrem neho sa na pódiu predstavia Kubiz, Wicked a detský súbor Prvosienka. Celá akcia odštartuje už o 11.00 h a bude ju moderovať známy moderátor Martin Nikodým.

Okrem toho je pri príležitostí tohto dňa preprava vozidlami Dopravného podniku nášho mesta zadarmo. Konkrétne ide o linky č. 1-18 a 101-102. Na autobusových linkách č. 20-43 bude cestovné spoplatnené podľa klasických taríf MHD.