Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. Doposiaľ nezistený páchateľ telefonicky kontaktoval začiatkom novembra (6.11.) 84-ročnú ženu z Banskej Bystrice.

23Páchateľ hovoril po česky a vydával sa za jej synovca, ktorý býva v Českej republike. Žiadal o poskytnutie finančnej čiastky, s čím dôchodkyňa súhlasila. Ďalej to pokračovalo podľa známeho scenára. K dôchodkyni, do miesta jej bydliska prišiel neznámy muž, ktorý tvrdil, že ho posiela jej synovec. Podvedená dôchodkyňa odovzdala páchateľovi finančnú hotovosť vo výške 3 500 eur.

Až neskôr zistila, že bola uvedená do omylu a osoba, ktorá od nej peniaze žiadala, nebol jej synovec. Pri bytovom dome podvedenej dôchodkyne sa nachádza kamerový systém, ktorý nasnímal podozrivého muža. Akékoľvek informácie môžu občania oznámiť na známom telefónnom čísle 158.

Polícia zároveň občanov, hlavne seniorov, opätovne vyzýva a upozorňuje, aby nevydávali peniaze neznámym osobám a vždy si vopred overili, či naozaj volá ich príbuzný.