zs bakossovaNa septembrovom mestskom zastupiteľstvo prešiel návrh poslanca Mariána Hlaváča, aby sa po záchrane ZŠ Bakossova aj na tejto budove kompletne vymenili okná z programu teplárenskej spoločnosti STEFE tak, ako sa to počas letných prázdnin udialo na ďalších 7 základných školách v meste Banská Bystrica

Primátor Peter Gogola spolu prednostom MsÚ Miroslavom Rybárom Bakossku, ktorá bola pôvodne určená na vyradenie zo siete mestských škôl, nezaradili do energetického projektu výmeny okien. Situácia sa však po rozhodnutí ministra školstva Petra Pellegriniho zmenila.

„Keďže sme Bakossku napokon udržali medzi ostatnými mestskými školami, nemôže zostať bez výmeny okien, ktoré už majú na iných školách. Preto som navrhol doplniť ju do programu STEFE, aby neboli ukrátení o lepší komfort v tejto škole jej pedagógovia ani žiaci,“ uviedol poslanec Marián Hlaváč po septembrovom zastupiteľstve.

Ďalší poslanec Ján Šabo k tomu dodal: „Som rád, že návrh môjho kolegu Hlaváča podporili poslanci naprieč politickým spektrom. Je to užitočná a správna vec, pretože ZŠ Bakossova nemôže ďalej fungovať bez tejto potrebnej investície.“

zo zastupitelstva1
Mestskí poslanci Marcel Pecník a Marián Hlaváč.

Okrem okien sa do konca roka majú vymeniť aj vchodové dvere. Ubehol mesiac od prijatia uznesenia mestského zastupiteľstva, ale zo strany vedenia mesta sa v súvislosti s Bakosskou nič nedeje.

„Hovoril som s generálnym riaditeľom STEFE Ing. Ondrejom Borguľom, ale nikto z mesta sa s ním v tejto veci ešte nekontaktoval. Okrem zmluvy treba pripraviť aj projekt, blíži sa zima, takže je najvyšší čas konať. Nechápem, ako to môže primátor aj s prednostom takto laxne pustiť k vode. Už sme prišli pri školách o 4 milióny eur z eurofondov, nemali by sme prešustrovať aj toto,“ dodáva poslanec Hlaváč.