Ani v roku  2010 nezostane napokon Banská Bystrica bez koncoročného ohňostroja. Súčasťou silvestrovských osláv v Meste pod Urpínom malo byť, podľa rozhodnutia primátora Petra Gogolu,  len vypúšťanie lampiónov šťastia, bez ohňostroja. Dôvodom takéhoto kroku boli úsporné opatrenia. Poslanec mestského zastupiteľstva a podnikateľ  v zbrojárskom priemysle Jaroslav  Kuracina  sa  však  rozhodol  ohňostroj  zaplatiť z vlastných zdrojov.

„Som presvedčený, že je úplne prirodzené, ak som sa k takémuto kroku odhodlal ako mestský poslanec a zároveň podnikateľ, ktorému sa darí. Budem rád, ak k atraktívnemu programu silvestrovských osláv na Námestí SNP  prispeje aj ohňostroj. Cieľom môjho rozhodnutia je, aby sa Banskobystričania na Silvestra dobre zabávali a v príjemnej atmosfére privítali Nový rok,“ vysvetlil svoje rozhodnutie financovať v Banskej Bystrici silvestrovský ohňostroj z vlastných zdrojov poslanec Jaroslav Kuracina.

Náklady na ohňostroj sa pohybujú na úrovni cca 2 tis. eur. „Vítam rozhodnutie pána Jaroslava Kuracinu a vnímam ho ako dobrý príklad participácie voleného zástupcu a úspešného podnikateľa na dianí v meste,“ konštatuje primátor Peter Gogola.

Rozlúčka so starým rokom je v centre Mesta pod Urpínom naplánovaná od 21.00 h, na pódiu sa vystriedajú kapely Ploštín Punk a domáce skupiny Sto múch a Družina. Kapela Družina  zároveň počas programu pokrstí svoj tretí album Neni dobre a krstným otcom bude primátor Peter Gogola.

Na koncoročné oslavy v diskorytme sa môžu od 22.00 h do 03.00 h tešiť aj na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová.