Divadlo ohňa, alebo Spectaculum ignis je ďalším mimoriadne zaujímavým podujatím vrámci Banskobystrického kultúrneho leta, ktoré sa oplatí vidieť. V sobotu sa na Námestí SNP veru bude na čo pozerať.

Živel plný energie, zvedavosti aj strachu zapracovali do svojich vystúpení mnohí umelci. Kompozície s ohňom predvedú v nočných hodinách na námestí desiatky divadelníkov, tanečníkov, bubeníkov a avantgardných umelcov. Šou pre oči dotvoria exotické rytmy hudby i tanca.

To všetko sľubujú organizátori tohto podujatia, ktorými sú mesto Banská Bystrica a Park kultúry a oddychu (PKO) Banská Bystrica. Nevšednej ohnivej akcií, naplánovanej na 22.00 h, však bude predchádzať bohatý kultúrny program. Od 15.00 h sa na jednom z najkrajších námestí Slovenska prezentujú umeleckí kováči z celej krajiny, či veselí šermiari, ktorí predvedú svoju šikovnosť a umenie. Na plánovaný zážitok z ohnivej šou vás o 20.30 h začne pripravovať vystúpenia klasických, či brušných tanečníc sprevádzané netradičnou hudbou. Následne sa po zotmení dve hodiny pred polnocou dočkajú všetci, ktorí netrpezlivo čakali len na ohnivé vystúpenie. Na nočnú hodinu je plánované aj vystúpenie kapely LC/DC Cover Band.