Rok 2016 začína Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici Jubilejnou výstavou v Galérii v podkroví. Výstava je venovaná životnému jubileu sochára Mikuláša Palka, ktorý nedávno oslávil 75. narodeniny.

Palko pozvanka 01-page-001Mikuláš Palko sa narodil v Detve. Žije a tvorí v meste pod Urpínom. Je významným predstaviteľom tzv. Kostkovej sochárskej školy. Dominantným znakom jeho tvorby je imaginatívno-poetická poloha. Po ideovej stránke sú jeho práce pevne ukotvené v jeho bezprostrednom existenciálnom priestore. Návštevníci Galérie v podkroví Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici sa s tvorbou autora mohli stretnúť už v roku 2009. Po rokoch sa sochár vracia do Galérie v podkroví s Jubilejnou výstavou, ktorá bude predstavením jeho sochárskej tvorby. Okrem plastík budú uvedené reliéfy a prípravné kresby.

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Peter Kubaško a Marián Mikloš pozývajú na vernisáž výstavy Mikuláša Palka, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 21. januára o 17-tej hodine v Galérii v podkroví. Výstava bude verejnosti sprístupnená do 19. februára 2016.