Poveternostné podmienky a vytrvalé umelé zasnežovanie umožnia už od soboty 9. januára lyžovačku aj na obľúbenom svahu na Novej holi na Donovaloch.

Vďaka mrazivému počasiu stredisko PARK SNOW Donovaly zo dňa na deň rozširuje ponuku pre lyžiarov. Od soboty 9. januára bude už k dispozícii aj kombinovaná 6-sedačková lanovka s kabínkami TELEMIX Nová hoľa a zjazdovka č. 1 v celkovej dĺžke 2 kilometre. Na zjazdovke sa nachádza od 20 do 30 cm technického snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré. V priebehu budúceho týždňa je navyše očakávané na Donovaloch sneženie, ktoré by podmienky malo opäť vylepšiť. Prevádzková doba lanovky bude denne od 8.30 do 16:00 h.

NovaHolaOtvorena2

V časti Záhradište pokračuje lyžovačka už aj s večerným lyžovaním. K dispozícii je päť zjazdoviek v celkovej dĺžke 2,4 km. Premáva 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a vleky Lomená poma, P1 a P2. Detský funpark pri lyžiarskej škole Patty Ski je otvorený pre najmenších návštevníkov denne v čase 8.30 do 16.00 h. Vo funparku premáva vlek S3 a 4 posuvné dopravné pásy.

Už v minulej sezóne sa s úspechom stretlo zavedenie nepretržitej prevádzky štvorsedačky a vleku P2 na Záhradišti s plynulým prechodom z denného do večerného lyžovania.

„S rovnakým modelom prevádzky sme začali aj tento rok a od utorka 5. januára si na Záhradišti môžu lyžiari zalyžovať denne v čase 8.30 do 21.00 h,“ približuje marketingový manažér strediska Miroslav Dobrota.

donovaly vecerne lyzovanieNa večerné lyžovanie je možné využiť 1 až 8-hodinové skipasy, ako aj sezónne, 5,6 a 7-dňové a večerné skipasy. Platnosť lístkov zakúpených na večerné lyžovanie je od 16.00 a platia do 21.00 h. Ostatné skipasy je možné použiť na prepravu aj pred štvrtou hodinou popoludní. V prípade ubytovania na Donovaloch a súčasného zakúpenia PARK SNOW Card, si môžete skipasy na 3 alebo 6 dní. Skipas na tri dni má pritom s PARK SNOW Card v cene už zahrnuté aj večerné lyžovanie.

S príchodom prírodného snehu už v stredisku ukončili prevádzku inak len letnej atrakcie – tobogánovej bobovej dráhy, no za to je od deviatej ráno do deviatej večer k dispozícii umelá ľadová plocha pri údolnej stanici lanovky TELEMIX. V prípade priaznivého počasia môžu dokonca záujemcovia využiť aj konské alebo psie záprahy v centre obce či pohľad na Donovaly z vtáčej perspektívy pri tandemových paraglidingových letoch. Bližšie informácie vám poskytnú v infocentre uprostred obce oproti kostolu. Tam nájdete aj možnosť zakúpenia suvenírov s donovalskými motívmi.