Banskobystrické mulitikino Cinemax ponúka aj tento týždeň niekoľko veľmi zaujímavých filmových lákadiel, ktoré zaujmú aj vás. Minimálne dlhoočakávaný ďalší film s agentom 007 bude určite už od piatku lámať rekordy návštevnosti na celom svete. Nezničiteľný agent si za 50 rokov získal fanúšikov všetkých generácií. Na plátnach kín však nečaká len akcia. Noviniek je aj tento týždeň viac a v článku vám ich všetky predstavíme. Aj tento týždeň hráte o dva voľné lístky na ľubovoľný film.

SKYFALL

Daniel Craig sa opäť predstaví v úlohe Jamesa Bonda, agenta 007, ktorého stvoril Ian Fleming.

Tentokrát má jeho akcia názov Skyfall a je to v poradí už 23-tí film najdlhšie trvajúcej série na strieborných plátnach. V najnovšom príbehu prejde ťažkou skúškou jeho lojalita voči M, ktorú doháňa jej vlastná minulosť. Keď MI6 napadne neznámy útočník, Bond musí vypátrať a zneškodniť zdroj ohrozenia – bez ohľadu na to, koľko bude musieť obetovať on sám. Skyfall sa na slovenské plátna dostane v piatok 26. októbra.

[youtube yo4PbUkeNN4 590 360]

SAMSARA

Pripravte sa na zážitok a skúsenosť zmyslov, ktoré nemajú obdobu. SAMSARA opäť spája mená ako režisér Ron Fricke a producent Mark Madigson, ktorých filmárske a hudobné umenie bolo potvrdené už mohokrát ocenenými filmami BARAKA (1992) a CHRONOS (1985). SAMSARA v starodávnom sanskrite znamená „večný kruh života“ a tvorcovia sa v ňom snažia zachytiť prchavé okamihy, ktoré vytvárajú náš život. Film, ktorý vznikal vyše päť rokov v dvadsiatich piatich krajinách, nás zavedie na posvätné miesta, do postihnutých oblastí, priemyslových zón a miest prírodných zázrakov. SAMSARA, ktorá sa vzdáva dialógov a popisného textu, úplne rozvracia naše očakávania tradičného dokumentárneho filmu. Namiesto toho inšpiruje naše vnútorné interpretácie obrazom a hudbou, ktoré do starého chápania prináša nové prvky. SAMSARA nie je tradičným cestopisom, je skôr neverbálnym meditatívnym sprievodcom. Pôsobivé zábery spájajú ľudskosť s ostatnou prírodou a ukazujú ako náš životný cyklus zrkadlí rytmus celej planéty.

[youtube P0xVp3N-M84 590 340]

KOZÍ PRÍBEH SO SYROM

Najväčšie rozprávkové dobrodružstvo tohtoročnej jesene. Do kín sa v slovenskej animovanej 3D komédiu Kozí príbeh so syrom vracia obľúbená postava prostorekej Kozy s hlasom Jiřího Lábusa. V roku 2008 sa prvý počítačovo animovaný film u nás s názvom Kozí príbeh: Povesti starej Prahy stal hitom. V kinách ho videlo takmer 350 000 divákov, bol preložený do mnohých jazykov a získal uznanie na niekoľkých medzinárodných festivaloch.

V novom príbehu teraz Koza namiesto pražských povestí predstaví svet rozprávok. Kuba s Maco sa usadili v kráľovstve, pre ktorého kráľa sú syry nad zlato. Aj Kuba s Maco sa živí sýrařinou, kým je jednej noci neodnesie čert. Ich statočné deti, Honzík a Zuzanka, sa preto s pomocou Kozy vydajú nájsť a zachrániť. Pomáhať im budú napríklad Dlhý, Široký a Bystrozraký a všetci zistia, že cesta do pekla môže byť nielen zábavná, ale môže skončiť aj na nečakanom mieste.

[youtube XEUipgp28J4 590 340]

ARTMAX – PARADE

(Utorok, 30.10. 2012 o 20:30)

Kontroverzný film, ktorý vzbudil vlnu ohlasov a záujmu divákov i kritikov. Radmila a Mirko tvoria mladý a úspešný homosexuálny pár a boli by šťastní kdekoľvek – okrem Srbska. Snažia sa žiť diskrétne, ale každý deň trpia urážky od homofóbnej väčšiny. Mirko je aktivistom za práva gayov a jeho snom je zorganizovať prvý úspešný pochod Pride v Belehrade. Roku 2001 je jeho sen takmer „nesplniteľnou misiou“, jeho pokus skončil krviprelievaním.

O desať rokov neskôr nie je situácia o nič lepšia – nacionalistickí a neonacistickí organizátori pripravujú ďalší masaker v prípade, že by sa opäť konal pochod gayov, polícia odmieta poskytnúť účastníkom ochranu. Radmila – v snahe udržať si svojho priateľa a presadil svoje zásady – je pripravený podniknúť zúfalé opatrenia.

[youtube CSmEh3FkwFg 590 340]

DETSKÉ KINO – HOTEL TRANSYLVÁNIA

Vitajte v hoteli Transylvánia! V Drakulovom luxusnom päť hviezdičkovom hoteli, kde sa môžu všetky najznámejšie svetové monštrá – Frankenstein a jeho Nevesta, Múmia, Vlkolaci, Zombie, Gremlini a všetci ostatní – stretávať a byť ďaleko od všetkých v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale Drakula má ešte dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďaleko od Hotela Transylvánia: aby ochránil Mavis, svoju milovanú dcéru, ktorá práve oslavuje svoje 118 narodeniny…

Okrem toho hráme: Hotel Transylvánia v 2D aj 3D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva v2D aj 3D,Baby n ťahu, Paranormal Activity 4 a 96 hodím odplata

[youtube 7Dh9DzXmAqs 590 340]

HALLOWEENSKA AKCIA – SINISTER

(Streda, 31.10. 2012 o 20:30)

CINEMAX Banská Bystrica vás pozýva na špeciálnu halloweensku akciu. Počas nej si budete môcť od stredy 31.10.2012 až do nedele 4. Novembra 2012 kúpiť zvýhodnený balíček: vstupenku na film Sinister a malé combo (Popcorn + nápoj podľa vlastného výberu) za pekelne nízku cenu 6,66 Eur.

Okrem toho multikino Cinemax pripravilo predpremiéru filmu Sinister, ktorá bude vo všetkých kinách Cinemax na Halloween v stredu 31.10.2012. Kino bude vyzdobené v strašidelnom duchu, taže nebuďte prekapení, ak vás pohltí tá pravá halloweenska atmosféra. Návštevníci, ktorí prídu v stredu do kina v maske, získajú darček vo forme vouchru v hodnote 3 Eur. Tento si budú môcť uplatniť na kúpu dospelej vstupenky na akékoľvek predstavenie v termíne od 5.11.2012 do 7.11.2012 vrátane.

A o čom je film Sinister?

Ellison, autor detektívnych románov, objaví na povale svojho domu staré filmové pásy, súvisiace so záhadnými vraždami, ktoré sa tu kedysi stali. Pátraním po vrahovi však skríži cestu celej svojej rodiny s neznámou nadprirodzenou bytosťou a uvrhne ju tak do obrovského nebezpečenstva. Sinister je nový horor od producenta Paranormal Activity a režiséra V MOCI DIABLA.

[youtube Nn73-_7KKyQ 590 340]

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Aby ste však boli zaradení do žrebovania, stačí do stredy 31. októbra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je režisérom filmu Skyfall?

Súťaž je ukončená. Víťazkou lístkov sa stala Ingrid Pardupová.