Docasna autobusova stanica Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skBanskú Bystricu čaká už v nedeľu najväčšia dopravná zmena za ostatné roky. Mestská autobusová stanica pre diaľkové a medzimestské autobusy mení svoje umiestnenie.

Keďže plánovaná výstavba nového komplexu Terminal shopping center na mieste súčasnej autobusovej stanice sa zreálňuje, a pôvodný komplex budov bude zbúraný, presúvajú sa nástupné a výstupné zastávky autobusov do priestorov dočasnej autobusovej stanice. Tá vznikla na blízkom parkovisku na Mičinskej ulici a od nedele 1. novembra preberie úlohu hlavnej banskobystrickej autobusovej stanice. Jej prevádzkovateľom bude Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, ktorého väčšinovým vlastníkom je dominantný prepravca v regióne SAD Zvolen.

Stavebné práce na parkovisku, ktoré mestu pre tento účel poskytli Lesy Slovenskej republiky, začali zhruba pred mesiacom a pokračovali ešte aj v piatok. Okrem zastávok pre autobusové spojenia tu vznikli aj provizórne priestory stanice s čakárňou, informáciami, predajom lístkov a toaletami pre cestujúcich.

Docasna autobusova stanica Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Z dôvodu výstavby na parkovisku boli počas uplynulých týždňov presunuté niektoré odjazdové zastávky autobusov MHD a prímestskej dopravy, ktoré sa na svoju pôvodnú odjazdovú zastávku Parkovisko Mičinská od nedele vrátia. Spolu s nimi z tohto miesta začnú odchádzať aj stovky medzimestských a diaľkových spojení, ktoré dosiaľ využívali priestory autobusovej stanice. Tie majú byť po nedeli uzatvorené.

Pre cestujúcich nastávajú zmeny s ohľadom na zmenu počtu nástupíšť, pričom z pôvodných 22 ich má dočasná stanica k dispozícií len 12. Aj preto došlo k zmene odjazdových nástupíšť jednotlivých spojov, ktoré cestujúci nájdu presne v tomto dokumente aj s časmi odjazdov. Jednotlivé nástupištia majú dané hlavné odjazdové smery, ktoré nájdete v náhľade rozmiestnenia stanice.