Na náš ďalší obed sme zamierili na trochu netradičnejšie miesto. Cieľom nebola žiadna reštaurácia, ale bufet U babičky, ktorý sa nachádza na Dolnej ulici 62, na prvom poschodí budovy Allianz, kam sme aj zašli. Bufet má aj druhú prevádzku s rovnakým menu v budove Aurisu.

V bufete si môžete každý deň vybrať jednu polievku a štyri hlavné jedlá. Samozrejme, ak prídete načas. Ja som sem zavítal v stredu niečo po dvanástej hodine, teda tesne po obedovej špičke a vyberať som si veľmi nemohol, keďže ostalo už len jedno jedlo – moravský vrabec s kyslou kapustou a varenými zemiakmi. Jedlá sú tu však vyvážené a na bufet vcelku pestré, dve mäsité jedlá, jedno jedlo bez mäsa a jedno fitness menu.

Polievka

Tak ako to funguje skoro v každom bufete, pri pulte si vyberiete jedlo, dáte si ho na tácku a odnesiete k voľnému stolu. Dnešné menu obsahovalo kelovú polievku. Keď som si tácku doniesol k stolu, polievka bola ešte stále teplá, aj keď nie úplne horúca. Na bufet však viac, než priaznivá teplota. Chuťovo fajn, v polievke bolo veľa kelu, ale aj zemiakov. Nebol to síce žiadny gurmánsky skvost, ale na druhej strane ani žiadny chuťový prepadák.

babicka2

Hlavné jedlo

Ako som už spomínal, na výber som mal už len moravského vrabca. Jedna z nevýhod bufetového jedla je práve tá, že kým stihnete zjesť polievku, hlavné jedlo vám zvykne za ten čas vychladnúť. Tak to bolo aj v tomto prípade, aj keď jedlo si stále držalo akú takú teplotu. Tanier s varenými zemiakmi, kyslou kapustou a kusom mäsa síce výzorom neohúril, kapusta však bolo chuťovo veľmi dobrá. Slušne dochutený bol aj vrabec a zemiaky boli osolené akurát. Na mňa príliš veľa rasce na vrabcovi ani nebol až tak rušivý element. S jedlom som v podstate spokojný, odišiel som úplne nasýtený.

babicka

Tento obed hodnotím pozitívne. V porovnaní s inými zariadeniami rýchleho stravovania je to určite lepší priemer a za dnes ojedinele nízku cenu 3 € som sa tu slušne a pomerne chutne najedol.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v U babičky a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…