Reštaurácia Soprano na Chabeneckej ulici na sídlisku Rudlová – Sásová sa stala mojou ďalšou zastávkou v rámci obedových návštev reštaurácií v ponuke obedového menu BBonline.sk. Už hneď po príchode som zistil, že reštaurácia je aj napriek nie veľmi atraktívnej polohe, naozaj obľúbená.

Na štvrtkový obed som sem prišiel zatiaľ v najskoršom čase, o 11.45 h, no Soprano bolo skoro do posledného stola obsadené. Našťastie sa jeden stôl pre mňa našiel a aj napriek veľkému počtu ľudí, bola pri mne čašníčka behom chvíle. Hneď mi však oznámila, že jedno jedlo už v ponuke nie je, ostali mi teda na výber už iba ďalšie dve. Slepačí vývar alebo cesnakový krém, morčacie rezančeky v syrovej omáčke s hubami a brusnicami, dusená ryža a americké zemiaky či  cestoviny ,,FUSILLI“ s grilovanou zeleninou, bazalkovým pestom a cottage cheese. Jedlo, ktoré sa mi už neušlo, bola konfitovaná hus s dusenou červenou kapustou a kysnutými knedľami.

Polievka

Polievka bola pre mňa jasná voľba. Slepačích vývarov už bolo skutočne dosť, siahol som po cesnakovom kréme. Ten bol poriadne hustý a plný bylinkových halušiek. Polievka bola chuťovo naozaj skvelá, cesnaku v nej nebolo prehnane veľa. Bol to lahodný krém, pri ktorom mi dokonca nevadila ani nižšia teplota, polievka však studená nebola, nebola iba horúca.

soprano (1)

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral morčacie rezančeky. Na tanieri toho bolo skutočne veľa, rezančeky v syrovej omáčke, dva kopčeky ryže s čerstvou rukolou a americké zemiaky. Ako prvé som ochutnal zemiaky – chrumkavé, no vo vnútri mäkké, zostal som milo prekvapený. Morčacie rezančeky s plnou syrovou chuťou omáčky zjemňovala chuťovo nevýrazná ryža, ktorá to však všetko dokonale dopĺňala. Rukola bola tiež príjemným osviežením. Celú porciu som mal problém dojesť, no nakoniec sa mi to úspešne podarilo a odchádzal som spokojný až úplne preplnený.

soprano (2)

Veľa ľudí som už počul túto reštauráciu chváliť a týmto obedom sa mi to iba potvrdilo. Jedlu nechýbalo nič, ako polievke tak hlavnému. Takúto reštauráciu by ste na prvý pohľad uprostred sídliska nečakali. Príjemné prekvapenie, navyše za bežnú cenu 3,90 €. Kto pôjde okolo, určite sa mu oplatí zastaviť na obed.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Soprano a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…