Pre náš ďalší obed sme si vybrali reštauráciu Porgeska, ktorá sa nachádza v historickej budove Porges Palota, pri obchodnom dome Prior. Každý deň tu máte na výber až zo štyroch jedál, ktoré sú doplnené ďalšou trojicou pokrmov v týždennej ponuke a jednou polievkou.

porgeska
Ilustračné foto: porgeska.sk

Reštaurácia ponúkajúca najmä taliansku kuchyňu, čo sa na jej výzore žiaľ vôbec neprejavuje, v pondelok na menu ponúkala prírodné bravčové medajlónky, kuracie kung-pao, gnocchi s morčacím mäsom či miešaný šalát s kuracími rezančekami. Ďalšími tromi jedlami sú dva druhy pizze a krájaný steak, ktorý sa však pohybuje v inej cenovej relácii, ako zvyšok jedál. Ceny jedál sa tu pohybujú od 3,90€ po 4,50€, za steak zaplatíte 7,90€. Ku každému jedlu je polievka denného menu zdarma.

Polievka

Pondelok bola k obedovému menu tradičná talianska polievka minestrone. Polievka bola plná rôznorodej zeleniny od koreňovej, cez paradajky, fazuľu či hrach, skrátka pestrá tak, ako má minestrone byť. Polievka plnej chuti a takisto aj dostatočne teplá, ma hneď pri prvom súste potešila. S chuťou som ju dojedol a čakal na hlavný chod.

porgeska3-e1444205780734

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral gnocchi s morčacím mäsom, cuketou v paradajkovo-smotanovej omáčke s parmezánom. Jedlo na tanieri vyzeralo skutočne lahodne, gnocchi namočené v smotanovej omáčke celé posypané parmezánom.

Tak ako vyzeralo, tak aj chutilo, ak nie ešte lepšie. Omáčka bola veľmi dobre dochutená, plná chuť bola ešte umocnená parmezánom. Jedlo malo navyše správnu teplotu a skutočne som si na ňom pochutnal. Porcia tohto obedu bola tak akurát, a odchádzal som skutočne spokojný a najedený.

porgeska2

Tento obed hodnotím veľmi pozitivíne. Reštaurácia síce v nedávnej minulosti niesla so sebou nálepku vyšších cien obedového menu, no v súčasnosti sa tu za priemerné ceny najete veľmi dobre a najmä kvalitne. Na obed do Porgesky sa oplatí zájsť, o čom svedčala aj v pondelok zaplnená reštaurácia.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Porgeska a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…