stopNaša posledná zastávka v tomto roku patrila Jedálni Stop  na Zvolenskej ceste. Nájdete ju celkom jednoducho, je viditeľne označená a nachádza sa vo väčšej budove na druhom poschodí, hneď pri autosalóne Škoda.

Priestory už vopred napovedajú, že sa jedná o jedáleň pre zamestnancov so Zvolenskej cesty. Každodenný výber jedál zahŕňa dve polievky a tri hlavné jedlá, vybrať si však môžete aj z klasických vyprážaných rezňov, rýb či syra.

Polievka

Medzi gulášovou a karfiolovou som volil druhú menovanú. Jedlo si tu vyzdvihnete pri pulte, zaplatíte a donesiete si ho na stôl, ako v klasickej jedálni. Polievka bola ešte stále dostatočne teplá, aj keď horúcou sa nazvať nedá. Dostatočné množstvo karfiolu a zemiakov, kvôli ktorým by sa dala táto polievka hodnotiť pozitívne, bolo aj dostatočne ochutené a polievka mi chuťovo imponovala aj napriek tomu, že bola pripravená na úrovni jedálne.

stop3

Hlavné jedlo

Zvolil som pastiersky rezeň pred fazuľovým prívarkom s fašírkou a rezancami s makom, ktoré v čase o 12.30 h, keď som tam dorazil, už aj tak v ponuke neboli. Samotný rezeň bol fajn, ochutený tak, ako by mäso ochutené malo byť, plnený šampiónmi, zeleninou, vajíčkom, dokopy však chuťovo podarené. Varené zemiaky vyzerali menej vábne, avšak chuťovo to nebola taká pohroma ako vzhľadovo. Nevýhodou pri takejto strave je to, že kým zjete polievku, druhé jedlo vám stihne vychladnúť, a nebolo tomu inak ani v tomto prípade.

stop2

S obedom som celkovo spokojný, najedol som sa celkom slušne a jedlo aj dobre chutilo. Cena 4,10 € však v porovnaní s inými reštauráciami v meste nezodpovedá kvalite jedla a hlavne kvalite služieb. Za takúto sumu sa dokážete chutne najesť v centre mesta v slušnej reštaurácii.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Jedálni Stop a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…