Pre ďalšiu obedovú návštevu sme si vybrali podnik v širšom centre. Reštaurácia Gurmán sídli na Lazovnej ulici 71, hneď pod bystrickým amfiteátrom. Od námestia trochu vzdialená, ak však máte chuť na kvalitné jedlo, nemala by to byť pre vás prekážka. 

gurman obed (7)Reštaurácia disponuje dvomi terasami a príjemným, klimatizovaným vnútorným priestorom, čo je počas horúcich dní veľkou výhodou. S výberom miesta som nemal veľký problém, napriek obedovej špičke bolo v reštaurácii dostatok voľných stolov.

V Gurmáne si môžete každý deň vybrať spomedzi troch hlavných jedál a k dispozícii máte jednu polievku. Pondelňajšie menu obsahovalo slepačí vývar s rezancami, bravčovú sviečkovicu v slaninovom župane s dubákovou omáčkou a ryžou (4,90 €), šalát s grilovaným kuracím mäsom a toastom (3,90 €) a pastiersku kapsu v trojobale s varenými zemiakmi a tatárskou omáčkou (4,90 €).

Polievka

Slepačí vývar je bežnou polievkou obedových menu, avšak každá chutí inak. Doteraz som mal pri obedoch problém s teplotou jedál, tentokrát bola presne taká, ako si to predstavujem. Horúci a chutný slepačí vývar s množstvom rezancov, kúskami kuracieho mäsa a mrkvou. Polievku som jedol vskutku dlho a poriadne som sa pri nej zapotil. Tento slepačí vývar naozaj zahrial.

gurman obed (3)

Hlavné jedlo

Azda jedinou nevýhodou tejto reštaurácie je, že na výber nebolo žiadne vegetariánske jedlo, takže sa tu, minimálne v pondelok, najedli z obedovej ponuky iba ľudia, ktorí obľubujú mäso. Ja som si vybral prvú možnosť, bravčovú sviečkovicu v slaninovom župane s dubákovou omáčkou a ryžou.

gurman obed (4)Už na prvý pohľad vyzerá jedlo naozaj vkusne a chutne. Ryža so štyrmi kúskami bravčovej sviečkovice, ktorá je obalená v slaninke a to všetko podliate omáčkou s kúskami dubákov. Mám slabosť pre hríby a táto dubáková omáčka mi naozaj ulahodila. Plná chuť hríbov v kombinácii so sviečkovicou a ryžou bola vskutku skvelá. Dlho som nejedol chutnejšie jedlo v rámci obedových menu. Počas jedenia som si ešte vypýtal vodu a čašníčka mi doniesla skutočne veľký pohár čistej vody, čo ma milo prekvapilo. Stále to totiž nie je všade samozrejmosťou. Porcia bola tak akurát na nasýtenie, takže z obedu som odišiel najedený a chuťovo úplne uspokojený.

Môj dojem z tohto obedu bol naozaj skvelý. Obedové menu tu stojí v priemere o euro viac ako v iných reštauráciách v meste, avšak cena úplne zodpovedá kvalite jedla. Ako som už písal v úvode, ak máte chuť na kvalitné a naozaj chutné jedlo, oplatí sa sem zájsť.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Gurmán a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…