freshDruhý obed v rámci nášho ochutnávania sme absolvovali v reštaurácii Fresh, ktorá sídli na Skuteckého 17, blízko bystrického konzervatória.

Sadnúť si môžete pokojne vo vnútri ale Fresh disponuje aj veľkou a príjemnou terasou, po ktorej som siahol ja.

Každý deň si tu môžete vybrať z dvoch polievok, jedna je vždy slepačí vývar, a z troch hlavných jedál, ktoré sa denne menia. V prípade, že na polievku nemáte chuť, hlavné jedlo vás bude stáť 3,30 €, s polievkou 3,89 €.

Polievka

fresh polievkaV stredu bol okrem slepačieho vývaru na výber karotkový krém s krutónmi, po ktorom som samozrejme siahol, keďže slepačí vývar som mal v Zlatom Bažante. Polievka sa mi dostavila na stôl vo veľmi krátkom čase a hneď po nej mi čašníčka, s mierne odmeraným prístupom bez úsmevu, doniesla z druhého stola, kde obedovali iní ľudia, na tanieri krutóny. Po prvom súste som sa do polievky pustil ešte s väčšou chuťou. Bola to skutočne dobre ochutená jemná polievka, ktorá mi chutila. Na to, že to bol krém, však v polievke plávali kúsky zeleniny, čo mi však ako bežnému konzumentovi vôbec nevadilo. Polievku by som ohrial trochu viac, na môj vkus bola málo teplá. Pochutnal som si na nej v extrémne krátkom čase a obsluha bola na ceste s hlavným jedlom.

Hlavné jedlo

Na výber boli morčacie prsia v tekvicovo-smotanovej omáčke, pečené kuracie stehno na rozmaríne a cesnakuzeleninové soté s tofu na cícerových plackách (bezlepkové). Ako prílohu som si mohol vybrať ryžu, opekané zemiaky alebo zemiaky na masle. Celkom pekný výber.

Vybral som si morčacie prsia s opekanými zemiakmi. Na jednej polke taniera sa nachádzali opekané zemiaky, ktoré boli ochutené i upečené dobre. Na druhej polke omáčka s kúskami tekvice, pod ktorou bol skrytý kúsok morčacieho mäsa. Myslím, že mohol byť aj väčší. Na prvý pohľad som videl, že z tohto obeda odídem nenasýtený. Jedlo bolo znova len vlažné, chuťovo však asi nemám čo vytknúť. Ničím ma však neuchvátilo. Naopak, pripomínalo bežné jedlo z lepšej vývarovne.

fresh hlavne jedlo

Hneď ako som dojedol, prišla čašníčka so stále odmeraným prístupom bez úsmevu, s pripraveným bločkom. Keby som si chcel dať ešte kávu či dezert, musím sa asi doprosovať. Zvláštny prístup. Z čoho ma však zamrazilo bolo, že prinesený pokladničný doklad bol pokrčený a vystavený už dve hodiny pred mojim príchodom. Bežná prax? To necháme na iných kontrolórov.

Môj dojem po tomto obede je dosť zmiešaný. Polievku som si vychutnal, hlavné jedlo bolo priemerné a služby na bode mrazu. Potenciál reštaurácie tak zostáva nevyužitý, minimálne v čase obeda.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Fresh a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…