dublin (1)Pre náš stredajší obed som opäť skúsil reštauráciu Dublin v Europa Shopping Centre, kde pred dvomi týždňami o 12.45 h už menu nemali, tentokrát som prišiel v skoršom čase. Reštaurácia sa nachádza na druhom podlaží hneď naľavo od eskalátorov.

Na obed som sem prišiel o dvanástej a obedové menu bolo ešte stále k dispozícii. Ľudia, ktorí však prišli o polhodinu neskôr už možnosť obedového menu nemohli využiť. Dublin ponúka každý deň na „výber“ jednu polievku a jedno hlavné jedlo. Tentokrát to bola zeleninová polievka s mrveničkou a bravčový bačovský rezeň so zemiakovou kašou.

Polievka

Príjemne vystupujúca čašníčka mi doniesla na stôl polievku spoločne s príborom. Hustejšia zeleninová polievka plná rôznorodej zeleniny s mrveničkou bola chuťovo naozaj dobrá. K tejto polievke sa ťažko píše niečo kritické, keďže bola ešte aj horúca, čo polievka určite byť má.

dublin (2)

Hlavné jedlo

Keďže táto reštaurácia ponúka každý deň len jedno obedové menu, nemal som veľmi na výber. Túto ponuku možno hodnotiť negatívne, keď sa však na to pozrieme globálne, v Europa SC je množstvo možností rýchleho stravovania, viac jedál v dennom menu sa zrejme reštaurácii o týchto rozmeroch neoplatí pripravovať. Oplatí sa tam však zájsť zákazníkovi?

dublin (4)

Jedlo vyzeralo na tanieri jednoducho, zemiaková kaša na jednej polovici a na druhej rezeň spoločne s dvomi krúžkami uhorky a jedným kúskom paradajky. Klasické, jednoduché, neprešpekulované slovenské jedlo. Rezeň bol obalený v chutnom cestíčku so šunkou a syrom, samotné mäso bolo fajn, viem si však predstaviť pripravené aj mäkšie. Bolo trošku gumovité, ťažšie sa rezalo aj hrýzlo, chuťovo bolo ale veľmi dobré. Zemiaková kaša bola príjemná, soli by som ale trochu ušetril.  Z jedla sa dalo najesť a bolo pripravené v očakávanej kvalite štandardu obedových menu, od ktorých nič špeciálne neočakávate.

Príjemná obsluha, horúca a chutná polievka a porcia hlavného jedla, ktorá zasýti. To všetko možno za 3,95 € hodnotiť pomerne pozitívne. Negatívom však je len jediné jedlo v ponuke a bezpochyby i fakt, že obed si tu môžete dať len v skorších hodinách a už o pol jednej môže byť neskoro.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Dublin a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…