colosseoZačiatok ďalšieho týždňa patril aj ochutnávaniu ďalšieho obedu v jednej z banskobystrických reštaurácií. Znovu sme sa boli pozrieť do pizzerie, tentokrát to bola pizzeria Colosseo na Hornej ulici 67.

Pizzeria sa nachádza na dosť frekventovanej križovatke pred Priorom, a teda ju nie je možné prehliadnuť, keďže disponuje, najmä počas teplých mesiacov, veľkou terasou. Vnútorné priestory však nie sú ničím výnimočné. Po mojom príchode sa cez chodbu so stolmi dostávam do hlavnej miestnosti, ktorá je v obedovej špičke plná, takže sa usádzam na chodbe pri jednom stole. Jedálensky vyzerajúce priestory v podzemí nie sú zrovna vysneným rajom pre príjemne strávený obed. Obedové menu je tu však celkom pestré, tri polievky, tri hlavné jedlá a pizza. To všetko aj na donášku, ktorú má ale reštaurácia dočasne pozastavenú.

colosseo5Polievka

Ako som spomínal vyššie, na výber tu máte každý deň tri polievky, z čoho jedna sa mení, dve ostávajú. Tento týždeň tu každý deň dostanete slepačí vývar a cesnačku, pondelňajšie menu obsahovalo ešte fazuľkovú na kyslo. Siaham po nej.

Napriek jedálenskému pocitu, polievka vôbec ako z jedálne nie je. Je horúca, krémová, plná zelenej fazuľky a zemiakov. Chuťovo úplne vyvážená a spoločne s čerstvým chlebom, ktorý bol na stole samozrejmosťou, bola ešte aj sýta. Polievka teda určite potešila.

Hlavné jedlo

Bravčové medailónky, kuracie prsia či krabí šalát a 5 druhov pizze, tak vyzerala hlavná ponuka. Siaham po kuracích prsiach zapekaných s kapiou a syrom, ryžou, hranolkami a oblohou. Aj keď som na polievku nečakal ani minútu, na hlavné jedlo som si už pár minút počkať musel. Jedlo však stálo za to, ryža skvele dochutená, horúce hranolky a mäso, navyše kapusta. Jedlo bolo teplé, mäso bolo mäkké a pripravené a ochutené tak akurát, spoločná kombinácia so syrom a kapiou ho ešte mierne ozvláštnila.

colosseo3

Napriek nie veľmi lákavým priestorom som bol jedlom prekvapený. Jedlo je síce ničím neprekvapilo, no zároveň bolo chutné a na menu, za ktoré zaplatíte od 3,70 € až po 3,90€, sa sem nemusíte báť prísť.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Colosseo a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…