Ďalší týždeň obedových návštev banskobystrických reštaurácií odštartoval obedom v Beniczkého dome. Reštaurácia sa nachádza na prvom poschodí a dostanete sa do nej cez podbránie domu. Na obedové menu vás však priláka už veľká tabuľa umiestnená priamo na námestí.

beniczky (6)Každý deň si tu môžete vybrať zo šiestich jedál a dvoch polievok, čo je na naše mesto slušný výber. Na obed som prišiel niečo pred pol jednou a od milej čašníčky som sa dozvedel, že dve jedlá už k dispozícii nie sú. Stále som však mal na výber štyri jedlá, medzi ktorými bolo kuracie mäso na dva rôzne spôsoby, bravčový prírodný rezeň či šúľance s orechmi. Obedové menu sa tu pohybuje v cenách od 3,49 € až do 4,29 €.

Polievka

Na výber som mal šošovicovú polievku s údeným mäsom a karfiolovú s mrveničkou. Siahol som po ľahšej z nich. Na stole už bol pripravený košík s pečivom a veľký džbán vody s čerstvou mätou – príjemné prekvapenie.

beniczky (1)

Karfiolovú polievku poznám úplne inak, ako som ju mal možnosť ochutnať tu. V tanieri som dostal chuťovo prevažne príjemnú skôr zeleninovú polievku s haluškami a karfiolom. Kuchárovi však možno vytknúť prílišné solenie, ktoré tejto polievke ublížilo, no stále ju možno hodnotiť kladne. Hlavne však bola teplá a bolo to príjemné zahriatie pred hlavným jedlom.

Hlavné jedlo

Pri hlavnom chode som siahol po ťažšom jedle – prírodný bravčový rezeň s volským okom a ryžou. Na tanieri mi priniesli dva kopčeky ryže, dva na seba uložené rezne mäsa, na ktorých bolo volské oko a vedľa ešte zeleninová obloha. Tej si môžete dopriať aj zo šalátového baru, ktorý je k menu voľne k dispozícii. Rezne boli ochutené dobre, no miestami som musel pritlačiť nožík viac, keďže časť mäsa bola „gumová“. Volské oko nebolo skoro vôbec okorenené, čistá chuť vajíčka bola však v tomto prípade výhodou. I vďaka tuhosti mäsa som mal s porciou čo robiť a prvýkrát sa mi stalo, že som ani nedojedol. Pomedzi to mi ešte čašníčka doniesla menší zákusok z lístkového cesta a džemu.

beniczky (4)

Môj dojem z tohto obedu bol napriek miernym rozpakom z hlavného chodu dobrý. Za priemernú cenu obedového menu tu dostanete viac než je zvykom vo väčšine podnikov a navyše na slušnej úrovni. Veľmi príjemná obsluha aj priestory, voda s čerstvou mätou, bohaté porcie a zákusok. Návštevu tohto podniku určite odporúčam.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Beniczky Restaurant & Caffé a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…