Reštauráciou Belveder sme odštartovali tento ochutnávací týždeň. Táto reštaurácia sa nachádza na Belvederi, vo veľmi príjemnom a v celku tichom prostredí pri jazierku. 

belveder4Do reštaurácie som tentokrát neprišiel sám, najesť sme sa dnes prišli traja. Vonkajšia terasa bola úplne prázdna (prišli sme okolo 11.45 hod.), takže s výberom miesta sme nemali žiadny problém. Na výber sme mali jednu polievku a tri hlavné jedlá, okrem tohto menu si môžete vybrať ešte aj z ponuky šéfa kuchyne, priplatíte si však o 1,30 € viac. Dnešné klasické obedové menu zahŕňalo hubovú polievku s mrvenicou a chlebom, zapekaný kurací rezeň so šunkou, syrom a bylinkovou ryžou, cestoviny s brokolicovo-smotanovou omáčkou a pestrý šalát s chilli dressingom a kuracím šašlíkom.

Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že reštaurácia je prevádzkou Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu sídliacej na blízkej Školskej ulici a personál tvoria práve jej študenti. Odborný dohľad ich pedagógov je ale neustále cítiť, a snahu študentov tak vidieť.

Polievka

Ešte pred prinesením polievky, nám veľmi milé čašníčky doniesli na stôj džbán vidy s kúskami pomaranča. Potom prišla na rad samotná polievka. Hubovú s mrvenicou mám veľmi rád, a pochutnal som si aj na tejto. Hustá polievka plnej hríbovej chuti, plná mrvenice, zeleniny s kúskami hríbov. Teplota bola tak akurát na jedenie, skvele dochutená. Nemám čo vytknúť.

belveder2

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral zapekaný kurací rezeň so šunkou, syrom a bylinkovou ryžou. Ako prvé som ochutnal bylinkovú ryžu. Tanier obsahoval jeden kurací rezeň poliaty omáčkou, dva kopčeky ryže a sladkú kapustu. Na prvý pohľad by som povedal, že táto porcia ma nedokáže nasýtiť, avšak opak sa ukázal pravdou. Veľmi chutná ryža s bylinkami spoločne s kuracím rezňom vytvárali skvelú kombináciu. Šalát zo sladkej kapusty bol príjemným osviežením voči slanej kombinácii mäsa a ryže. Ochutnal som aj cestoviny s brokolicovo-smotanovou omáčkou a tie boli tiež veľmi dobré. Plný tanier cestovín zaliatych omáčkou na vrchu so zeleninou. Chuťovo mi v žiadnom jedle nechýbalo vôbec nič.

belveder5

Tento obed bol skutočne dobrý. Študenti tu robia svoju prácu už teraz veľmi dobre, milá obsluha, veľmi dobré jedlo za dnes už lacnejšiu cenu obedového menu v Bystrici. Obedové menu tu stojí 3,60 €. Chutilo nám všetkým.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v reštaurácii Belveder a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…