Prvý novembrový týždeň sme sa opäť vrátili do reštaurácie Bašta, v ktorej sme už raz boli, no už výraznejšie po dvanástej a denné menu v tom čase už k dispozícii nebolo. Tentokrát sme však prišli v správnom čase a pokojne sme sa tu najedli.

bastaReštaurácia Bašta sa nachádza, ako už názov napovedá, v jednej zo šiestich banskobystrických bášt, konkrétne v tej pri Pamätníku SNP. V lete sa tu nachádza aj veľká terasa, kde sa dá príjemne usadiť avšak aj vnútorné priestory reštaurácie Bašta by som odporučil hocikomu. Ak plánujete ísť na obed práve sem, vyberte sa radšej v skorších obedňajších hodinách. Vybrať s je z čoho aj napriek tomu, že polievka tu býva iba jedna. Hlavné jedlá sú však štyri, väčšinou tri mäsové a jedno bezmäsité, cenovo sa pohybujú od 4,19€ do 4,39€.

Polievka

V pondelňajšom menu bola zemiaková polievka s pórom. Kyslá polievka so zemiakmi bola taká, aká zemiaková polievka byť má. Pomerne hustá, avšak nie prehnane preplnená zemiakmi. Teplotou bola úplne vyhovujúca, taká akurát na zjedenie. Kombinácia s pórom bola chuťovo príjemná.

basta4

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral jediné bezmäsité jedlo z ponuky. Konkrétne to boli syrové variácie na miešanej zelenine s rustikálnou bagetou a francúzskym dressingom. Tanier vyzeral naozaj pestro a zaujímavo. Tri druhy syra na farebnom šaláte, ktorý bol pokvapkaný dressingom. Šalát bol chutný, rôzne druhy šalátov a zeleniny k sebe pasovali a dressing, v ktorom som cítil horčicu, celú zeleninovú kôpku ozvláštňoval. Parmezán a dva druhy syrov s bielou plesňou, z toho jeden tepelne upravený. Všetko to k sebe pasovalo a bagetou sa celé jedlo dalo príjemne zajesť. Po obede mi ešte obsluha doniesla jednoduchý suchší zákusok, ktorý mi však prišiel na okrajoch až príliš prepečený až stvrdnutý.

basta3

Môj dojem z tohto obedu je veľmi príjemný. Pekné priestory spoločne s chutným jedlom na vás nemôžu zanechať zlý dojem. Na obed by som sa sem ešte určite vrátil a vyskúšal aj iné jedlá.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Bašte a ďalších 26 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…