Nedeľa s poletujúcim snehom a teplotami okolo nuly prerušila v Banskej Bystrici niekoľko dní pretrvávajúce teploty okolo plus desiatich stupňov. Najmä prvý deň nového týždňa bude vďaka severnému vetru poriadne chladný. Teplomer sa cez deň dostane na maximálne plus dva stupne Celzia, lenže s nárazovým vetrom až do šestnástich metrov za sekundu, to vonku nebude vôbec príjemne. Tešiť nás budú môcť len slnečné lúče, ktoré však bude doprevádzať silne stúpajúci tlak vzduchu.

Južné, respektíve juhozápadné smerovanie vetra, k nám v utorok postupne privanie teplejší vzduch. Rovnako jasný utorok by nám mohol priniesť už teploty okolo štyroch stupňov nad nulou. Spomenuté smerovanie vetra bude pretrvávať aj v stredu, kedy teploty stúpnu ešte o dva stupne vyššie. Tendencia postupného stúpania teploty sa nezmení až do konca týždňa, to sa už ale nedá povedať o oblačnosti. Tá zmohutnie vo štvrtok a v posledný deň pracovného týždňa – piatok, by mohla so sebou priniesť aj menšie dažďové zrážky. Súvislejšia zrážková činnosť, to už pri denných teplotách okolo desiatich stupňov Celzia, príde cez víkend a na začiatku nasledujúceho týždňa. Tá už so sebou prinesie aj väčšie zrážky v podobe dažďa.

Z dlhodobej predpovede ďalej vyplýva, že tento utorok – 8. marca, by mal byť nadlho posledným dňom, počas ktorého cez deň zaznamenáme v Banskej Bystrici mínusovú teplotu. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že jar sa nezadržateľne blíži.