Aj keď meteorológovia predpokladali na víkendové dni výraznejšie ochladenie, to náš región obišlo. V ďalších dňoch nás naopak čaká postupný nárast teplôt.

DSC05106Pondelok (22.7.) bude v Banskej Bystrici jasný, takmer bez jediného oblaku na oblohe. Maximálna denná teplota vystúpi na 26 stupňov Celzia v tieni. Najmä popoludní bude ešte fúkať príjemný severný vietor.

Utorok (23.7.) má byť ešte o niečo teplejší, denná maximálna teplota stúpne na 28 stupňov Celzia. Oblakov na oblohe môže byť síce o niečo viac než v pondelok, ale ani zďaleka dlhodobo nezatienia slnečné lúče a nemali by priniesť ani žiadne zrážky.

Streda (24.7.) by mala byť naďalej teplá s teplotami vzduchu do 27 stupňov Celzia. Už ráno okolo šiestej hodiny to bude 20 stupňov, pričom späť k tejto hodnote sa teploty vracajú okolo siedmej večer. Na oblohe sa však počas dňa môže vyskytnúť viac oblakov než počas ostatných dní týždňa. Zrážky predpokladané nie sú.

Štvrtok (25.7.) bude ešte teplejší. Vzduch sa ohreje už na úroveň okolo 29 stupňov Celzia. Popoludní je už potrebné rátať s prípadnou búrkou alebo prehánkou z tepla.

Piatok (26.7.) už bude výrazne teplejšie aj ráno. Ani nočné teploty totiž neklesnú pod hranicu 20 stupňov Celzia. Denné maximum stúpne na 30 stupňov Celzia a opäť bude prevažne jasno, ale s rizikom popoludňajších zrážok z tepla.

Sobota (27.7.) predbežne neprinesie výraznú zmenu. Bude prevažne jasno s maximálnou dennou teplotou do 31 stupňov Celzia. Aj v tento deň si prípadné výlety naplánujte najmä na dopoludnie z dôvodu možného rizika popoludňajšej búrky a dažďa z tepla.

Nedeľa (28.7.) by mohla byť zatiaľ najteplejším júlovým dňom, keď by sa vzduch mohol ohriať až na 35 stupňov Celzia. Obloha bude stále prevažne jasná, len s malým rizikom popoludňajšieho dažďa alebo búrky z tepla.