V stredu  5. marca 2014  sa  v kinosále  Múzea  SNP  uskutoční  banskobystrická  premiéra  filmu  Veľká nádhera.  Taliansky  film,  ktorý  má  na  svojom  konte  Zlatý  glóbus v kategórii Najlepší cudzojazyčný film, teraz netrpezlivo čaká na výsledky Oscarov. Americká akadémia filmových umení a vied mu totiž uštedrila nomináciu v tej istej kategórii.

MPo krátkej prestávke sa v roku 2013 režisér Paolo Sorrentino vrátil k spolupráci s hercom Tonym Servillom, aby nakrútili film o starnúcom novinárovi a spisovateľovi Jepovi, ktorý sa rád pohybuje v prostredí smotánky podmanivého Ríma. Očami tohto veterána pozorujeme, aká je súčasná spoločnosť povrchná, zaslepená a v kontraste s majestátnymi dielami rímskych dejín často až bizarná.

Jedným z kľúčových motívov Veľkej nádhery je bez pochýb hľadanie skutočnej krásy. Či sa ju podarilo Sorrentinovi spolu so starým Jepom nájsť, uvidíte až na plátne, no možno vám čosi napovie fakt, že film na plnej čiare bodoval už na minuloročných Európskych filmových cenách (3 ocenenia) a tento rok mu udelili cenu BAFTA, Zlatý glóbus i nomináciu na Oscara.

Projekcia filmu sa začína o 19:00 hod. v kinosále Múzea SNP na Kapitulskej ul. Vstupné na predstavenie je 3,50 €. Pokladňa sa otvára 30 minút pred začiatkom predstavenia. Premiéru filmu do Banskej Bystrice prináša o.z. za! amfiteáter.

Súťaž o 2×2 lístky

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte 2×2 lístky na banskobystrickú premiéru filmu Veľká nádhera. Stačí do utorka 4. marca (do 20:00) správne odpovedať na súťažnú otázku: Ako sa volá film, ktorý režisér Sorrentino nakrútil s hercom Seanom Pennom?

Súťaž ukončená, výhercov budeme kontaktovať.