V pondelok 4. januára, sa v Zlatej sále Bojnického zámku koná 13. ročník slávnostného odovzdávania cien Senior roka 2018. Ocenenia prevezmú aj Banskobystričania, manželia Ján a Jana Chorvátovci.

Organizátorom celoslovenskej ankety a každoročného oceňovania seniorov a senioriek, ktorí svojimi aktivitami skvalitňujú nielen život svojich rovesníkov, ale aj život v našej spoločnosti, organizuje Fórum pre pomoc starším. Na základe nominácií, ktoré aj tentoraz prichádzali z rôznych regiónov Slovenska, bude ocenených osemnásť seniorov a senioriek.

Manželia Ján a Jana Chorvátovci z Banskej Bystrice (na foto s vnúčencami) si prevezmú ceny Zlatý Senior roka 2018.

 „Touto akciou chceme vyzdvihnúť dôležitú úlohu rodiny, morálne a duchovné hodnoty, skúsenosti a múdrosť starších, ako ich pozitívny prínos a nezištnú pomoc pre rodinu, okolie aj spoločnosť. Ocenení sú jednoduchí, obyčajní a predsa vzácni ľudia vysokých morálnych kvalít, ktorí môžu byť pre mnohých príkladom a inšpiráciou,“ uviedla zakladateľka a prezidentka Fóra pre pomoc starším Ľubica Gálisová.

Tento rok bude udelená aj mimoriadna cena Im memoriam. Fórum ňou ocení dlhoročného redaktora RTVS a spolupracovníka Fóra Mariana Ondáša z Prievidze, úžasného človeka s veľkým srdcom. Na jeho počesť bude dnes po prvý raz udelená Cena Mariana Ondáša za mimoriadne aktivity mladých ľudí v poskytovaní pomoci starším.

Medzi nominovanými na cenu Senior roka sú aj manželia Ján a Jana Chorvátovci z Banskej Bystrice, ktorí okrem toho, že sú známi svojimi aktivitami najmä v akademickom a kultúrnom živote v meste, sú krásnym príkladom vzájomnej podpory a opory v rodine a manželstve. Dnes si prevezmú ceny Zlatý Senior roka 2018.