Medzi Slovákmi sú považované za najobľúbenejšiu stravu pre psov granule. Ako však postupovať pri kúpe konzerv či pamlskov?

konzervy pre psa tou správnou stravou? Dôležitým faktorom pri pozitívnej odpovedi je ich zloženie. V tomto smere máte na výber dve možnosti. Prvou je kompletné krmivo, ktoré poskytne psovi širokú škálu živín. Občas sa pri tomto druhu stravy stretávame aj s prívlastkom mokré. S konzervou tak dostanete konkrétny druh mäsa spolu s prílohou. V rámci nej môže ísť napríklad o ovocie, zeleninu, zemiaky či ryžu. Zvoliť si však môžete aj konzervy so 100% mäsa, ktoré je však dobré kombinovať s granulami, prípadne k nim do misky poskytnúť aj prílohu.

Na čo si dať pozor pri konzervách

Pri mäse si dávajte pozor na kvalitu výrobcu a to, aké suroviny sú v nich obsiahnuté. Nemusí totiž ísť len o mäso, do konzerv sa totiž pridávajú aj rôzne vedľajšie výrobky živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. Preto sa vždy pýtajte na presnú špecifikáciu ingrediencií. Pri výbere konzervy hrá svoju rolu aj vek zvieraťa. Ak chcete psovi stravu z času na čas zmeniť, odporúča sa držať sa jednej značky.

Pamlskami k zdraviu, kráse aj poslušnosti

Skvelým spestrením stravy sú aj pamlsky pre psov. Tie disponujú viacerými benefitmi, či už z pohľadu ich zdravia alebo dokonca tréningu.

  • Dentálna hygiena (eliminácia zubného kameňa a povlaku, posilnenie čeľuste a zubov, ochrana pred baktériami a zápachu z papule)
  • Dokonalé trávenie (zdroj probiotík, prebiotík a vlákniny)
  • Zdravá a lesklá srsť (omega-3 mastné kyseliny, minerály, vitamíny)
  • Správna telesná hmotnosť a celková forma (nízky obsah tuku a žiaden cukor)
  • Výcvik povelov
  • Upokojenie pri stresových situáciách
  • Udržiavanie prirodzených psích inštinktov

Pri ich výbere si dávajte pozor na gramáž a zloženie, ktoré by mali vyhovovať veľkosti a veku vášho psa. Ak trpí problémami so zubami, nekupujte tvrdšie žuvacie prevedenia. To, že psíkom pomáhajú ale neznamená, že ich budete vďaka pamlskom prekrmovať. Ak ich zahrniete do jedálnička, upravte dávkovanie ostatnej stravy. Tu vám pomôže poradiť sa s veterinármi.