Bežecké podujatia pod taktovkou organizátora Marathon Banska Bystrica pokračujú. Už tento štvrtok 9. júna štartuje Banskobystrická bežecká 24hodinovka.

Dovera Banskobystricka bezecka 24-hodinovka, 13.6.2014, Banska BystricaUž v poradí piaty ročník tejto akcie začne vo štvrtok o 18.00 hod a skončí na druhý deň v piatok 10. júna o 18.00 hod. Trať dlhú 400 metrov si môžu prísť na Atletický štadión na Štiavničkách zabehnúť všetci sympatizanti zdravého pohybu bez rozdielu pohlavia, veku či výkonnosti. Registrácia je možná iba na mieste podujatia.

Organizátori naplánovali na štvrtok aj disciplínu Ultrabeh na 50 km. Štartovné je dobrovoľné a vyzbieraná suma bude použitá na prípravu a zabezpečenie 5. ročníka Banskobystrického maratónu 2016. Pre všetkých účastníkov sú pripravené pamätné diplomy a občerstvenie. Pre najmenších bežcov (do veku 12 mesiacov) je pripravená kategória Preteky lezúňov, ktoré štartujú v piatok od 16.00 hod. O polhodinu neskôr je naplánovaný pretek Beh s kočíkom, ktorého sa môžu zúčastniť mamičky aj oteckovia.

Dovera Banskobystricka bezecka 24-hodinovka, 13.6.2014, Banska BystricaSúčasťou behu je aj deň otvorených dverí VSČ Dukla Banská Bystrica. V piatok 10. júna od 8.00 hod do 14.00 hod budú športovci VŠC Dukla demonštrovať jednotlivé atletické disciplíny ako džudo, športová streľba, biatlon, hod oštepom či skok do výšky. V rámci ukážok bude prebiehať aj špecializované testovanie detí od 6 do 11 rokov.

Podujatie je nebodovanou súčasťou Marathon BB Tour. Všetky výsledky budú dostupné po skončení podujatia na oficiálnej webovej stránke organizátora.