Quantcast

Úradná správa č. 46, v Banskej Bystrici, 12. 6. 2015

Správy zo sekretariátu

Tento týždeň boli v systéme ISSF otvorené všetky súťaže ObFZ Banská Bystrica pre nový súťažný ročník 2015/2016, vrátane U19, U15 a U13. Pre futbalové kluby je teda možnosť začať sa prihlasovať do nového ročníka elektronickou formou. Pripomíname, že pred vyplnením prihlášky do súťaže, ktorá sa nachádza v elektronickej podateľni, je potrebné najskôr vytvoriť nové družstvo v novej sezóne, ktorého názov do prihlášky doťahuje (v prípade nevytvorenia nového družstva sa prihláška nedá celá vyplniť a tým pádom aj odoslať). Upozorňujeme, že prihláška sa odosiela za každé prihlásené družstvo zvlášť, to znamená, že futbalový klub, ktorý prihlasuje aj dospelých aj napr. žiakov musí vyplniť a odoslať dve prihlášky do súťaže.

Zároveň upozorňujeme všetkých funkcionárov futbalových klubov, že na webovej stránke SFZ je už vystavené definitívne znenie novelizovaného Registračného a prestupového poriadku ako aj takzvaný Sprievodca registračného a prestupového poriadku, ktorý bližšie vysvetľuje prestupové normy a pomáha pri lepšej orientácii sa v nich.

Trénersko-metodická komisia – predseda Miroslav Hruška

Nominácia hráčov do družstva Výberu ObFZ BB a BR na zápas proti víťaznému družstvu I. triedy ŠK Selce, ktorý sa uskutoční v Selciach nedeľu 21. júna 2015 od 16,00 hod.. Zraz nominovaných hráčov je o 15,00 hod.. Počas polčasovej prestávky prebehne vyhlásenie a ocenenie hráčov zaradených do Jedenástky ObFZ súťažného ročníka 2014/15, v ktorej majú viacnásobné zastúpenie hráčov kluby zo Seliec a Braväcova, po jednom hráčovi majú v 11-ke kluby z Jakuba, Valaskej, Poník a Tatrana Čierny Balog.

Nominovaní hráči:

Lukáš Ambróz, Matej Baliak, Dušan Lihan, Marek Srnka, Ján Tešlár (všetci Braväcovo), Roman Filadelfi, Martin Porubský, Peter Vajda (všetci Jakub), Adam Hricko, Jakub Kučera, Michal Žilík (všetci Valaská), Ján Kubašiak, Tomáš Piar, Richard Valent (všetci Poniky), Matej Belko, Peter Vozár (obaja Tatran Č. Balog), Miroslav Debnár, Matúš Kováč (obaja Strelníky), Michal Sedliak (Lučatín), Adam Lehocký (Brusno), Lukáš Kupec (Podkonice).

Zároveň žiadame hráčov, ktorí sa z vážnych dôvodov nemôžu na zmienenej akcií zúčastniť, aby svoju neúčasť zdôvodnili a nahlásili osobne alebo telefonicky na sekretariáte ObFZ do 17. júna 2015.

Športovo-technická komisia – predseda Ivan Šimko

  1. Súhlasí so vzájomnou dohodou odohrať MFS 26. kola I. triedy Tatran Čierny Balog – Jakub dňa 13. júna 2015 (sobota) o 17:00 hodine.
  2. Súhlasí so vzájomnou dohodou odohrať MFS 28. kola II. triedy skupiny A Králiky – Harmanec dňa 14. júna 2015 (nedeľa) o 17:00 hodine.
  3. Súhlasí so vzájomnou dohodou odohrať MFS 18. kola II. triedy skupiny A Staré Hory – Mičiná dňa 20. júna 2015 (sobota) o 10:30 hodine.
  4. Oneskorené začiatky MFS: Strelníky – Podkonice (17:13) – ISSF, Jakub – Jasenie (17:20) – neskorý príchod H, pokazený autobus.
  5. Schvaľujeme výsledky a konečnú tabuľku 2. triedy dospelých skupiny B súťažného ročníka 2013/2014
1 Michalová 16 13 2 1 50 : 8 41
2 Heľpa 16 11 2 3 42 : 26 35
3 Pohorelá 16 10 2 4 37 : 26 32
4 Dolná Lehota 16 10 1 5 49 : 24 31
5 Beňuš 16 6 2 8 37 : 46 20
6 Polomka 16 5 4 7 26 : 29 19
7 Šumiac 16 4 2 10 26 : 38 14
8 Sihla 16 2 2 12 20 : 58 8
9 P. Polhora 16 2 1 13 19 : 51 7

Najlepší strelci skupiny B: Maroš KUREK (Michalová) a Michal MARTINEC (Heľpa) obaja dali po 13

gólov. Za nimi sa umiestnili Milan KRUPA (Michalová) a Milan ŠAJGALÍK (Beňuš) obaja po 11 gólov a na treťom mieste sa umiestnila trojica Dolnolehoťanov Anton Štajger, Maroš Hudík a Peter Šuhajda všetci dali zhodne po 9 gólov.

Komisia mládeže – predseda Martin Majling

Súhlasí so vzájomnou dohodou odohrať MFS 20. kola I. triedy starších žiakov Valaská – Priechod dňa 14. júna 2015 (nedeľa) o 14:30 na ihrisku v Hronci (ako predzápas dospelých FK Hronec).

Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak

D-I-148 Martin Rumanovský 1239711 FK Savon Banská Bystrica, podľa článku 49/2b DP v spojení s článkom 34 odstavec 7 DP udeľuje DK disciplinárne opatrenie (DO) 5 stretnutí nepodmienečne s prerušením od 10. júna 2015 za porušenie článku 49/1b DP. Poplatok 10 € bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry (MZF).

D-I-149 Viktor Valent 1277858 FK Šalková B, podľa článku 49/2b DP v spojení s článkom 34 odstavec 7 DP udeľuje DK DO 5 stretnutí nepodmienečne s prerušením od 10. júna 2015 za porušenie článku 49/1b DP. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

D-I-150 Michal Šárik 1272925 FK Šalková B, podľa článku 49/2b DP v spojení s článkom 34 odstavec 7 DP udeľuje DK DO 5 stretnutí nepodmienečne s prerušením od 10. júna 2015 za porušenie článku 49/1b DP. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

D-I-151 Jaroslav Veľký 1182566 FK Jasenie, podľa článku 49/2b DP v spojení s článkom 34 odstavec 7 DP udeľuje DK DO 3 stretnutia nepodmienečne s prerušením od 10. júna 2015 za porušenie článku 49/1b DP . Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

D-I-152 Miroslav Debnár 1240256 FK Strelníky, podľa článku 37/5b DP po deviatej ŽK udeľuje DK DO 1 stretnutie nepodmienečne od 10. júna 2015. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

D-I-153 Tomáš Dutka 1218633 FK Brusno B, podľa článku 37/5a DP udeľuje DK DO 1 stretnutie nepodmienečne od 6. júna 2015. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF.

D-II-30 DK trestá FK Jakub pokutou 33 € za porušenie článku 3 písmeno C Rozpisu majstrovských futbalových stretnutí pre ročník 2014/2015. Pokuta bude zahrnutá do MZF.

D-II-31 DK trestá FK Priechod starší žiaci pokutou 20 € za porušenie článku 3 písmeno C Rozpisu majstrovských futbalových stretnutí pre ročník 2014/2015. Pokuta bude zahrnutá do MZF.

D-II-32 Na podnet KR trestá DK OFK Slovan Valaská pokutou 50 € za nesplnenie povinnosti stanovenej v úradnej správe č. 44 v správach KR bod číslo 1. Pokuta bude zahrnutá do MZF.

Odvolanie proti rozhodnutiu DK (okrem rozhodnutí podľa článku 37/3,5 alebo 8 DP) sa podáva na disciplinárnu komisiu ObFZ v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (článok 84 odstavec 1 DP).

servisobfzbb