ObFZ Banská Bystrica | 18.3.2016

ObFZ BB: Úradná správa č. 34

Úradná správa č. 34, v Banskej Bystrici, 18. 3. 2016

Správy zo sekretariátu

Výkonný výbor schválil žiadosť OFK Priechod ohľadne ich štartu v súťaži starších žiakov. Vzhľadom k malému počtu žiakov bude OFK Priechod štartovať aj v jarnej časti súťažného ročníka 2015/2016 v počte siedmich (6+1) hráčov, s tým, že ich súper nastúpi proti nim v takom istom zložení. Podmienky a pravidlá budú platiť tak ako v súťaži mladších žiakov, to znamená, že hracia plocha bude od šestnástky po šestnástku a bude sa hrať na prenosné brány (5×2 m), futbalové kluby, ktoré prenosné brány nemajú odohrajú aj jarnú jesennú časť v Priechode s tým, že domáci klub im uhradí polovicu nákladov na vycestovanie k nim.

Športovo-technická komisia – predseda Ivan Šimko

  1. Na základe žiadosti FK Slovenská Ľupča z dôvodu konania Turíčneho jarmoku nariaďujeme odohrať MFS I. triedy 21. kolo Slovenská Ľupča – Jakub dňa 14. mája 2016 (sobota) o 13,30 hodine na ihrisku v Slovenskej Ľupči.
  2. Na základe žiadosti OFK Slovan Valaská nariaďujeme odohrať MFS I. triedy starších žiakov 9. kolo Valaská Hrochoť dňa 27. marca 2016 (nedeľa) o 12,30 hodine na ihrisku vo Valaskej ako predzápas mužstva dospelých.
  3. Na základe vzájomnej dohody futbalových klubov nariaďujeme odohrať MFS I. triedy starších žiakov 9. kolo Šalková – Sásová dňa 27. apríla 2016 (streda) o 17,00 hodine na ihrisku FK Šalková.
  4. ŠTK v spolupráci s KR z dôvodu akútneho nedostatku rozhodcov (momentálne 33 aktívnych) musí aj v jarnej časti pristúpiť k tomu, že niektoré stretnutia sa budú predohrávať v sobotu, aby mohli byť stretnutia obsadené v I. triede tromi a v II. triede aspoň dvomi rozhodcami. Kompletný zoznam predohrávaných sobotných stretnutí bude uverejnený v budúcej úradnej správe. Zatiaľ uverejňujeme len zmeny prvých troch jarných kôl: 14. kolo v sobotu 26. marca 2016 o 15,30 hodine: Valaská – Hronec (I. trieda), o 15,00 hodine Horné Pršany – Staré Hory, Hronsek – Selce B-Baláže (II. trieda skupina A). 15. kolo v sobotu 2. apríla 2016 o 15,30 hodine: Jasenie – Slovenská Ľupča (I. trieda), Hronsek – Malachov (II. trieda skupina A). 16. kolo v sobotu 9. apríla 2016 o 15,30 hodine: Poniky – Jasenie (I. trieda), Hiadeľ – Staré Hory, Horné Pršany – Mičiná (II. trieda skupina A), Polomka – Pohronská Polhora (II. Trieda skupina B 10. kolo).

Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak

Zoznam prerušených trestov z jesennej časti súťažného ročníka 2015/2016:

Martin Chovan 1199281 FK Šalková B 2 stretnutia nepodmienečne,

Tomáš Gregor 1239721 FK Lučatín 6 stretnutí nepodmienečne,

Milan Plavec 1066906 FK Králiky 1 stretnutie nepodmienečne,

Milan Prč 1236232 FK Pohorelá 7 mesiacov nepodmienečne,

Maroš Bardejovský 1249165 FK Osrblie 2 stretnutia nepodmienečne,

Ján Púchy 1031004 FK Tajov 2 stretnutia nepodmienečne,

Ivan Majer 1235832 FK Strelníky 1 mesiac + 3,5 mesiaca nepodmienečne,

Stanislac Schmid vedúci mužstva FK Hronec zákaz výkonu funkcie 1 stretnutie nepodmienečne,

Jaroslav Kocúr tréner FK Hronec zákaz výkonu funkcie 1 stretnutie nepodmienečne,

Martin Lapin 1142010 FK Hronec zákaz výkonu funkcie kapitána mužstva 1 stretnutie nepodmienečne,

Peter Uriaš 1198104 FK Hronec 1 stretnutie nepodmienečne.

Pokračovanie prerušených trestov bude plynúť dňom 23. marca 2016.

Komisia mládeže – predseda Martin Majling

Komisia mládeže zorganizovala v nedeľu 13. marca 2016 XXIII. ročník turnaja mladších žiakov o „Pohár Jána Šutku“, ktorý sa odohral v telocvični Strednej odbornej školy Pod Bánošom.

Na turnaj sa prihlásilo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, kde odohrali stretnutia každého s každým a podľa umiestnenia v skupine odohrali záverečné stretnutia o konečné umiestnenie.

Rozdelenie družstiev:

A – skupina: FK Baník Ľubietová, ŠK OPL Poniky, ŠK Selce a FŠMH Jupie Banská Bystrica.

B – skupina: CVČ Brusno, FK 1928 Jasenie, OFK Slovan Valaská a FK Slovan Beňuš – dievčatá.

Výsledky stretnutí: A – skupina: Selce – Poniky 1:3, FŠMH Jupie BB – Ľubietová 3:0, Ľubietová – Selce 1:1, Poniky – FŠMH Jupie BB 0:4, Selce – FŠMH Jupie BB 0:4, Ľubietová – Poniky 3:1.

Tabuľka A skupiny: 1. FŠMH Jupie BB 9 bodov(skóre 11:0), 2. Ľubietová 4 body (4:5), 3. Poniky 3 body (4:8), 4. Selce 1 bod (2:8).

B – skupina: Brusno – Beňuš 0:2, Jasenie – Valaská 0:2, Valaská – Brusno 0:3, Beňuš – Jasenie 1:1, Brusno – Jasenie 1:0, Valaská – Beňuš 0:1.

Tabuľka B skupiny: 1. Beňuš-dievčatá 7 bodov (skóre 4:1), 2. Brusno 6 bodov (4:2), 3. Valaská 3 body (2:4), 4. Jasenie 1 bod (1:4).

Záverečné stretnutia o umiestnenie:

stretnutie o 7. miesto: Selce – Jasenie 1 : 4

stretnutie o 5. miesto: Poniky – Valaská 2 : 1

stretnutie o 3. miesto: Ľubietová – Brusno 0 : 1

finále: FŠMH Jupie BB – Beňuš-dievčatá   2 : 1

Víťazom turnaja sa stali mladší žiaci FŠMH Jupie Banská Bystrica.

Vyhodnotení boli individuálnymi oceneniami aj:

Najlepší strelec turnaja: Dávid IHRING (FŠMH Jupie) vsietil 4 góly.

Najlepší brankár turnaja: Martin SPIŠIAK (Valaská).

Najlepší hráč turnaja: Patrik CHROMEK (Ľubietová)

Najlepšia hráčka turnaja: Veronika AUXTOVÁ (Beňuš)

Komisia rozhodcov – predseda Jozef Medveď

Oznamujeme rozhodcom a delegátom, ktorí sa nezúčastnili seminára rozhodcov dňa 12. Marca, že náhradný resp. opravný seminár R a DZ sa uskutoční dňa 6. apríla 2016 o 15,00 v priestoroch ObFZ.

Plán zasadnutí KR v jarnej časti súťažného ročníka: – 6. 4., 20. 4., 4. 5., 18. 5., 1. 6., 15. 6. 2016 od 15.00 hodiny v malej zasadačke ObFZ.