Britská maloobchodná sieť Tesco, ktorá bola prvou zahraničnou obchodnou značkou tohto formátu, ktorá po revolúcii začala pôsobiť v Banskej Bystrici, avizuje zatvorenie jednej z tunajších predajní. Spoločnosť už dlhšie v rámci Európy zápasí so zlými ekonomickými výsledkami.

Donedávna sa skloňoval aj možný odchod britskej obchodnej siete z nášho trhu, ktorý už ale spoločnosť odmietla. Postupne však skracuje otváracie hodiny niektorých obchodných jednotiek v rámci Slovenska a niektoré i úplne zatvára. V súčasnosti prevádzkuje na Slovensku spolu 159 obchodných jednotiek rôznych formátov, v ktorých zamestnáva 10-tisíc zamestnancov.

tesco usvit

Hypermarket Tesco Extra na Zvolenskej ceste patrí naďalej medzi ťažiskové predajne značky na Slovensku a ani pri nedávnych škrtoch otváracích hodín veľkoformátových predajní tu nedošlo k zrušeniu nonstop prevádzky. Jedna z novších banskobystrických predajní sa ale stala obeťou optimalizačných opatrení.

Spoločnosť Tesco Stores SR informovala, že priestory v centre Úsvit na Fončorde v Banskej Bystrici, v ktorých doteraz prevádzkovala predajňu menšieho formátu Tesco Express, si opätovne neprenajme. Obchod v priestoroch obchodného centra Úsvit spoločnosť Tesco prevádzkovala od roku 2011, na predajnej ploche 250 metrov štvorcových.

Predajňa v Úsvite podľa spoločnosti zostane pre zákazníkov otvorená až do 8. apríla 2016. Ďalšia predajňa menšieho formátu na Striebornom námestí má zostať v prevádzke naďalej. Spolu s rozhodnutím o zatvorení banskobystrickej predajne, rozhodla spoločnosť aj o nepredĺžení nájmu jednej z obchodných jednotiek v Bratislave.

„Na Slovensku Tesco prevádzkuje širokú sieť obchodov rôznych formátov a neustále u všetkých priebežne vyhodnocujeme, ako sa im darí po ekonomickej stránke, i ako sú populárne u zákazníkov. V týchto dvoch konkrétnych prípadoch sme sa po zvážení všetkých okolností rozhodli ďalej tieto obchody neprevádzkovať a nájomné zmluvy na prenájom priestorov v Banskej Bystrici v centre Úsvit a v Bratislave na Kempelenovej ulici opätovne nepredĺžiť, a to z dôvodu, že obidva obchody dlhodobo nevykazovali dobré ekonomické výsledky. Toto rozhodnutie nám zároveň umožní viac investovať do ďalších našich obchodov v Banskej Bystrici aj v Bratislave,“ uviedol Martin Beháň, riaditeľ Tesco Stores pre malé prevádzky v Česku a na Slovensku.