Premenlivé, ale takmer už letné počasie nás v Banskej Bystrici čaká aj v devätnástom kalendárnom týždni. Postupne však príde ochladenie vzduchu.

DSC05106Pondelok (6.5.) začne síce ešte polojasnou oblohou, ale oblačnosť pomaly narastie a popoludní a k večeru už možno očakávať aj dažďové zrážky, tie by mali byť následne najvýdatnejšie v noci. Teplota vzduchu sa môže popoludní vyšplhať k 26 stupňom Celzia. Pozor: Od 14.00 h platí pre okres Banská Bystrica výstraha SHMÚ 1. stupňa v súvislosti s očakávaným výskytom búrok.

Utorok (7.5.) bude najmä z rána daždivý, a to aj s rizikom búrok. Dážď sa však môže vyskytnúť počas celého dňa. Teplota vzduchu klesne na maximálnu teplotu 22 stupňov Celzia. Pozor: Do 15.00 h platí pre okres Banská Bystrica výstraha SHMÚ  1. stupňa v súvislosti s očakávaným výskytom búrok.

Streda (8.5.), ktorá bude voľným dňom keďže si pripomenieme Deň víťazstva nad fašizmom, nás už opäť poteší príjemnejším počasím. Po upršanom utorku sa oblačnosť postupne zmenší a bude už prevažne jasno. Maximálna denná teplota vystúpi na 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.5.) síce prinesie nižšiu maximálnu dennú teplotu, ktorá stúpne do 24 stupňov Celzia, ale najmä dopoludnia bude ešte stále jasný. Oblačnosť narastie až popoludní, riziko zrážok je minimálne.

Piatok (10.5.) bude prevažne oblačný, popoludní s možnosťou prehánok. Teplota vzduchu sa vyšplhá len na maximálne 21 stupňov.

Sobota (11.5.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť nad stredným Slovenskom, z ktorej môže v sobotu popoludní aj zapršať. Vzduch sa ohreje na maximálne 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.5.) má byť najchladnejším dňom týždňa. Teplota vzduchu podľa predpovedných modulov meteorologických serverov nepresiahne 17 stupňov Celzia. Napriek pretrvávajúcej veľkej oblačnosti by malo pršať len v ranných hodinách.