Obec Kordíky zažije v sobotu 25. júla už po tretíkrát podujatie O2 Kordícky Extrém. Začiatok pretekov organizátori naplánovali na 8.30 h, kedy odštartuje prvá disciplína, ktorou je beh na dvadsaťšesť kilometrov.

Lupciansky beh prekazkami Slovenska Lupca 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Rivalita dvoch írečitých obcí, Kordíky a Králiky, v podhorí Kremnických vrchov tvorí kulisu terénnych bežeckých pretekov zvážnicami a inými chodníčkami malebného regiónu. Ide o veľkú udalosť vyznávačov behu v prírode.

Podujatie je súčasťou Marathon BB Tour 2015 a okrem už spomínanej najdlhšej dvadsaťšesť kilometrovej trati, budú pre bežcov k dispozícii aj tri ďalšie trate. Konkrétne ide o beh na dvesto metrov, beh na štyritisíc dvesto metrov a beh na jedenásťtisíc štyristo metrov. Tieto náročné technické trate ponúkajú dostatočnú výzvu pre každého bežca.

Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov prebehne od 12.00 h. Výsledky budú tiež k dispozícii na webovej stránke marathonbb po skončení podujatia. Krátko po vyhlásení víťazov sa uskutoční žrebovanie o hodnotné ceny. Do žrebovania sú zaradení účastníci všetkých behov, s výnimkou Behu Chrústov. Vyhrať ceny môžu aj všetci dobrovoľníci.

Doteraz má platnú registráciu viac ako dvesto účastníkov tohto podujatia. On-line registrácia je pre záujemcov dostupná do 23. júla. Bližšie informácie o registrácii účastníkov behu po tomto termíne nájdete v propozíciách na oficiálnej webovej stránke podujatia.