V stretnutí 30. kola Corgoň ligy sa stretol domáci Spartak Trnava s našou Duklou Banská Bystrica. Domáci nastupovali pod tlakom, pretože v prípade zaváhania by sa vidina titulu vzdialila do roviny teórie. Naši hráči povzbudení víťazstvom nad Žilinou a predtým aj dobrým výkonom so Slovanom sa nebáli popasovať s ďalším ašpirantom na titul.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica  2:0 (1:0)

Góly: 33. Vyskočil, 75. Tomaček; ŽK: 66. Mikovič – 34. Považanec, 49. a 80. Matúš; ČK: 80. Matúš (po 2. ŽK). Stretnutie v Trnave sledovalo 5 328 divákov.

Zostava FC Spartak: Kamenár – Čvirik, Habánek, Gross, Hanzel – Mikovič (88. Ciprys), Vyskočil (90. Schranz), Karhan, Bicák (72. Tomaček), Procházka – Gašparík

Zostava FK Dukla: Boroš – Hučko, Poljovka, Vajda, Hlinka – Pančík, Laksík (60. Brašeň), Savič, Kuzma (85. Slančík) – Matúš, Považanec (60. Augustín)

Prvé minúty zápasu naznačovali, že dnes by sa v Trnave mohol hrať pekný, útočný futbal na obidvoch stranách. Minútu po úvodnom výkope sa o prvé nebezpečenstvo postarali Trnavčania, no zastavila ich zastávka asistenta rozhodcu signalizujúca ofsajd a ďalšiu minútu na to odvrátila Vyskočilov center pozorná obrana na protiútok, z ktorého nasledoval rohový kop a pekný zákrok Kamenára. V 7. minúte si domáci zahrali Barcelonskú „tiki-taku“, čo sa divákom síce páčilo, ale nebezpečenstvo z toho nevzniklo. Trnava sa udomácnila na polovici Dukly, vrcholom čoho bolo dožadovanie sa pokutového kopu za hru rukou. Boroš si dnes bránu postavil veľmi dobre, v 16. minúte totiž hrala žŕdka s Duklou. Po uplynutí 25. minúty zápasu sa prezentoval 60-metrovým šprintom Procházka a následnú strelu Bicáka brankár Boroš uzemnil až na druhý pokus. Po polhodine hry chceli Trnavčania od rozhodcu aby odpískal ďalšiu hru rukou, ten ich však neposlúchol a iba slovne napomenul Čvirika za rečnenie. V 33. minúte sa už „bíli andeli“ tešili z gólu Martina Vyskočila mieriaceho k tyčke našej brány. Domáci chytili po góle druhý dych a Dukla už odrátavala minúty do odpískania konca polčasu. Sami ani netušili, že pár minút na to budú práve oni blízko ku gólu. Na centrovanú loptu skákal Hučko a Kamenár veľmi neisto tento center podbehol, no štastie opäť raz prialo Trnave. V prvom polčase sa z gólu radovali iba domáci, no Dukla ukázala, že sa Trnavčanov nebojí a podala solídny výkon.

Druhý polčas sa hral iba tri minúty, keď Matúšová žltá karta za úplne zbytočný faul v strede ihriska odštartovala sériu nedovolených zákrokov na strane našich hráčov. Z následných priamych kopov však Trnava nič nevyťažila a raz ich opäť zastavil ofsajd. Keď v 25. minúte chýbala Bicákovej strele razancia, v 54-tej mu po Mikovičovej prihrávke chýbala presnosť a ďalšia gólová šanca Trnavy zostala nevyužitá. Trnava bola v týchto momentoch na ihrisku dominujúca, čo potvrdil Mikovič v 58. minúte, kedy sa už sám rútil na kapitána Dukly, jeho prienik cez posledného obrancu však rozhodca posúdil ako nedovolený. V 65. minúte mala Dukla najväčšiu šancu zápasu a Trnavu zachránil Kamenár, keď vyboxoval strelu z bezprostrednej blízkosti svojej brány. Hra strácala na plynulosti vplyvom nepresností na obidvoch stranách, nervozity a sporných rozhodnutí rozhodcu Smoláka. Najskôr sa s tým vyrovnali naši hráči, keď Trnavu zatlačili do vlastného pokutového územia a Spartak sa dostal z tlaku vďaka rýchlemu protiútoku, z ktorého vyťažili zverenci Pavla Hoftycha rohový kop. Ten rozohrali v 75. minúte a k priamemu ohrozeniu nedošlo, no čerstvý Tomaček sa dostal k odrazenej lopte a jeho strela si cestu do brány vojakov predsa len nejako našla. Trnavčania začali hrať uvoľnenejšie a už o 4 minúty mohol Tomaček pridať aj ďalší gól, to by však nemohol strieľať podobne ako Sergio Ramos v penaltovom roztrele semifinále Ligy majstrov. Dukle sa nádeje na bod rozpadli po ďalšom zbytočnom zákroku Martina Matúša na odkopávajúceho Čvirika, za ktorý si vyslúžil už druhú žltú kartu. Trnava striedala takticky veľmi pomaly, no nový muž Ciprys sa do hry zapojil veľmi rýchlo. Už po pár sekundách vybojoval rohový kop, ten však Spartak zahral iba do rúk nášho kapitána.

Domáci dnes zaslúžene vyhrali, aj keď Dukla podala v prvom polčase dobrý výkon a po prvom polčase by sme víťaza tipovali ťažko. Trnava je tak na druhom mieste a našich hráčov čaká o týždeň domáci zápas s Trenčínom.