Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 24. kola Tipsport ligy do Michaloviec, kde nastúpili proti domácej Dukle. Po dvoch bezgólových tretinách rozhodlo o víťazovi záverečné dejstvo, po ktorom boli spokojnejší domáci hokejisti.

Hokejisti Banskej Bystrice sa už v 2. minúte stretnutia dostali do veľkej šance, keď sa osamotený na ľavej strane útočného pásma ocitol Gabor, naviedol puk pred brankára domácich, ale streleckým zakončením Trenčana neprekonal. Následne sa tvrdého zákroku dopustil Southorn, za čo dostal kanadský obranca trest na 5 minút plus do konca stretnutia. Michalovčania si v dlhej presilovke vytvorili tlak, ale úvodný gól stretnutia v nej nestrelili. V 18. minúte mohol otvoriť skóre Patrik Lamper, ktorý dostal od Mareka Bartánusa prihrávku pred bránu, ale osamotený útočník Banskej Bystrice trafil len žrď. Následne mohol skórovať z medzikružia aj Marek Slovák, ktorého však vychytal výborný Trenčan. Na druhej strane sa v závere prvej tretiny nepodarilo skórovať ani Giľákovi z pravého kruhu a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Michalovce hrali v úvode druhej tretiny presilovú hru, no barani opäť skvele bránili a nedovolili domácim skórovať. O pár minút na to si zahrali v početnej prevahe aj hostia a počas presilovej hry mal dobré príležitosti Bubela a nebezpečne vystrelil aj Bartánus. V 29. minúte pálil pohotovo z otočky Fafrák, ale ani on Trenčana neprekonal. V nasledujúcej presilovej hre Banskej Bystrice ušiel do protiútoku Safaraleyev, no útočník Michaloviec taktiež úvodný gól stretnutia nestrelil. Ten diváci nevideli ani počas presilovky Dukly v závere druhého dejstva, keďže Safaraleyevovu strelu z prvej z pravého kruhu chytil efektným semafórom Gajan, ktorý v tomto stretnutí nahradil v bráne Banskej Bystrice Tylera Beskorowanyho. Bezgólový stav tak svietil na tabuli aj po štyridsiatich odohraných minútach.

Domáci začali poslednú tretinu v početnej prevahe a presilovú hru sa im podarilo využiť vďaka Dalhuisenovi a jeho strele švihom, ktorá skončila až v sieti za Gajanom. Zaplnené tribúny sa dlho z vedenia netešili, keďže v 43. minúte obkorčuľoval bránu Gabor, poslal pred bránu puk, ktorý sa odrazil ku Kabáčovi a ten pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1. Diváci tak videli konečne góly a ďalšieho sa dočkali v 46. minúte, keď po prieniku Chalupu dostal puk za bránkovú čiaru Lukáš Toma a poslal Michalovce opäť do vedenia. Obe mužstvá si v nasledujúcich minútach zahrali po jednej presilovej hre, ale stav ostal v polovici tretej tretiny nezmenený. Michalovčania si po sérií vylúčení zahrali presilovú hru štyroch proti trom, počas ktorej sa hosťujúci hokejisti dopustili ďalšieho faulu a pri avizovanom treste prišiel z lavičky na ľad Lukáš Hvila, ktorý dostal peknú prihrávku a poslal puk do odkrytej brány. Barani nedokázali zápas v závere zdramatizovať ani pri hre bez brankára z Michaloviec si tak neodvážajú ani bod.

Tipsport liga – 24. kolo – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 41. Dalhuisen (Korhonen), 46. Toma (Chalupa), 54. Hvila – 43. Kabáč (Gabor, Nemčík).

Zápas sledovalo na zimnom štadióne v Michalovciach 3800 divákov (vypredané).

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Ventelä, Vorobyov, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka, Mihálik, Zubák, Petrinec – Hickmott, Slovák, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Kabáč, Gabor, Šille – Fafrák, Tamáši, Sojka.

Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácom ľade v stredu, 27. novembra o 17:30 h v rámci 25. kola proti tímu HK Nitra.