Vo finálovej dvanástke prestížnej súťaže krásy MISS Slovensko má svoje zastúpenie aj Banská Bystrica. Dievčatá už majú za sebou aj prvé fotenie.

Medzi finalistkami 25. ročníka prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko sa ocitli aj dievčatá z Banskej Bystrice – Ivana Zvaríková a Viktória Podmanická. Finálovú dvanástku predstavil v stredu riaditeľ súťaže Michael Kováčik. Nájdu sa medzi nimi aj také, ktoré doteraz s modelingom neprišli do kontaktu.

Finalistky už stihli zažiť spoločné fotogafovanie, mediálny tréning, starostlivosť vizážistov aj kaderníkov. O necelý mesiac ich čaká sústredenie v Gambii, kde budú nakrúcať televízne upútavky.

Ivana Zvaríková

Banskú Bystricu reprezentujú dve študentky

Banskobystričanka Ivana Zvaríková s číslom 6. je absolventkou Gymnázia J.G.Tajovského v Banskej Bystrici a študuje na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. S číslom 12 reprezentuje Banskú Bystricu študentka Viktória Podmanická z Gymnázia J.G.Tajovského v Banskej Bystrici.

 „Nová Miss Slovensko by mala byť komplexná osobnosť, ktorá sa bude chcieť pohybovať v mediálnom a modelingovom prostredí a toto bude prepájať s charitatívnou oblasťou. Koncept móda, médiá, charita funguje po celom svete, tak prečo by nemal tu,“ povedal Michael Kováčik, riaditeľ súťaže.

Dvojnásobné zastúpenie vo finále súťaže Miss Slovensko mala Banská Bystrica naposledy v roku 2015, kedy súťaž vyhrala Lujza Straková a mesto reprezentovala aj Kristína Roháčeková. V roku 2010 skončili dokonca Banskobystričanky na prvých dvoch miestach v súťaži. Víťazkou sa vtedy stala Marína Georgievová a druhá skončila Martina Dávidová.

Finále už v apríli

Finálový večer 25. ročníka bude 25. apríla 2020 a pre televíznych divákov ho odvysiela v priamom prenose TV Joj. Víťazka Miss Slovensko postúpi na Miss World 2020, získa honorovanú zmluvu, automobil, dovolenku pre dve osoby, trojizbový byt na rok a niekoľko cien. V priebehu finále bude zvolená aj Miss International Slovakia 2020 a Miss Supranational Slovakia 2020.

Finalistky MISS Slovensko 2020 sú: Natália Vohláriková (Šintava), Kristína Víglaská (Zvolen), Kristína Kramárová (Trenčín), Lucia Jesenská (Vrútky), Melanie Theresa Beňková (Borský Mikuláš), Ivana Zvaríková (Banská Bystrica), Natália Lopašovská (Sereď), Leona Novoberdaliu (Bratislava), Vanessa Šabíková (Hronský Beňadik), Alexandra Svrčková (Prievidza), Viktória Špotáková (Marianka) a Viktória Podmanická (Banská Bystrica).