Víkendový hokejbalový turnaj  Springfield Cup priniesol atraktívne zápasy už v základných skupinách, ktoré sa odohrali v sobotu.  Ich víťazom sa stali v skupine A HbK Springfield a v skupine B HbK PoDC Zvolen.

V nedeľu za daždivého počasia začali vyraďovacie boje, kde posledný tím HbK Rangers potrápil víťaza skupiny HbK Springfield tesným výsledkom 0:1. Veľkým prekvapením vyraďovacích bojov bol v sobotu letargicky hrajúci  tím Boring Boys, ktorý  si v nedeľu poradil postupne s HbK TJ Kremnica Wolves 1:1, kde vynikol hlavne výkon brankára Boring Boys, Maroša Števáka. Ten vychytal všetkých 12 nájazdov Kremnice a posunul tak svoj tím do bojov o medaily.  Skvelým výkonom pokračoval celý tím a postúpil cez dobre hrajúcich HbK PoDC Zvolen, kde sa znovu muselo rozhodovať v samostatných nájazdoch a do finále postúpili Boring Boys.

Druhý finalista si prebojoval cestu cez HbK Horná Ves Sharks, a to výsledkom 4:0. Vo finále sa nakoniec stretli dva bystrické tímy Boring Boys a HbK Springfield. Zápas priniesol veľa pekných hokejbalových momentov. Víťazstvo na svoju stranu si mohli nakloniť hráči Boring Boys, ktorý však nedokázali využiť ponúknuté  šance počas troch presilových hier. HbK Springfield podržal vynikajúcim výkonom brankár Adrián Kurek. Zápas sa skončil nakoniec remízou 0:0 a na rad prišli samostatné nájazdy. Úspešný bol iba hráč Springfieldu, Aleš Melichar, a získal tak prvenstvo pre HbK Springfield. V súboji o tretie miesto sa stretli HbK Horná Ves Sharks a HbK PoDC Zvolen, kde väčšiu chuť po víťazstve predviedli Zvolenčania a vyhrali 2:5.