Už túto nedeľu, 12, januára, sa v Bábkovom divadle na Rázcestí uskutoční prvá tohtoročné premiéra. V divadle sa deti stretnú s „chlapcom, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu“.

Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí sa v sezóne 2019/2020 inšpiruje dielami renomovaných svetových autorov a autoriek, málo známych v slovenskom kontexte. Prvá premiéra divadla v roku 2020 prinesie dielo švajčiarskeho spisovateľa Jakoba Streita O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu.

Jakob Streit bol pedagógom, ktorý sa viac než polstoročie venoval vzdelávaniu, výchove detí a mládeže, väčšinu života pôsobil v švajčiarskom meste Spiez. Bol priekopníkom v metodike Waldorfskej pedagogiky. Významnú úlohu v jeho osobnom i učiteľskom živote tvorili rozprávky a príbehy. Veril, že obrazy ukryté v rozprávkach zásadným spôsobom formujú emocionálny, duševný priestor detí a pomáhajú budovať intenzívne puto detí a rodičov. Napísal viac ako štyridsať kníh pre deti a mládež, desiatku pedagogicko-výchovných pojednaní a niekoľko rozhlasových a bábkových hier. Jeho diela boli preložené do viacerých svetových jazykov.

Príbeh Františka a jeho červenej čapice pre javisko Bábkového divadla na Rázcestí adaptovala domáca tvorkyňa Emília Hoffmanová. Režisérom a autorom textov piesní je umelecký šéf a režisér divadla Marián Pecko. Hudbu do inscenácie vytvoril hosť, muzikant, divadelník Martin Geišberg. Autorkou scény a bábok je hosťujúca výtvarníčka Mária Bačová. Účinkuje herečka divadla Anna Hajduková.

Premiéra inscenácie O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu, sa koná v nedeľu 12. januára o 16:00 hRepríza sa uskutoční počas polročných prázdnin v pondelok 3. februára o 16.00 hodine.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zriaďovateľom divadla je BBSK.  

Rezervácia vstupeniek: vstupenky@bdnr.sk, 048/412 55 13, www.bdnr.sk. Predaj online www.ticket-art.sk alebo v pokladni divadla.