Nástupcom Štefana Zaťka, ktorému skončila v Dukle Banská Bystrica zmluva, bude Norbert Hrnčár. Ten ako hlavný tréner pôsobil v Petržalke, ktorá sa zmietala vo finančnej kríze. Od januára 2011 je asistentom trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

„Bola to pre mňa veľmi zaujímavá ponuka. Je to už 19 rokov čo som nastúpil na vojenčinu. Tu som začínal ligovú kariéru a je taký paradox, že tu začínam ligovú kariéru aj ako tréner,“ povedal pre fkdukla.sk nový tréner červeno-bielych. „Káder poznám, aj keď nie všetkých hráčov osobne. Videl som zápasy, určite si ďalšie pozriem na zázname. Nechcem používať klišé, ale dúfam že mužstvo výkonnostne pôjde dopredu a futbal bude ľudí baviť,“ načrtol svoje plány Hrnčár.

S výberom je spokojný aj generálny manažér Tomáš Geist: „S pánom Hrnčárom sme asi štrnásť dní v kontakte. Je to tréner, ktorý je ambiciózny a zapadá nám do celkovej filozofie klubu, keď sme pred dvomi rokmi začali dbať na to, aby sme vystavali základné kamene s mládežou. Nakoľko je pán Hrnčár aktuálne asistentom pri reprezentácii do 21 rokov, tak sa domnievame, že aj z tohto pohľadu by to mohol byť zaujímavý krok.“

Norbert Hrnčár pôsobil hlavne na asistentských pozíciách v Slovane Bratislava, FK Senica a FC 1898 Petržalka. V sezóne 2011/2012 sa po odchode Vladimíra Goffu stal hlavným trénerom tímu z bratislavskej mestskej časti. Hrnčár počas svojej hráčskej kariéry zastával post stredopoliara. V Banskej Bystrici absolvoval základnú vojenskú službu, neskôr pôsobil v Nitre, v Žiline a Slovane Bratislava. So Slovanom získal v roku 1999 majstrovský titul. V dvoch zápasoch nastúpil za seniorskú národnú reprezentáciu.