Hudobná kapela Eyes of Azrael predstavila videoklip ku piesni Flowers z ich rovnomenného debutového albumu.

Eyes of Azrael

Metal-corová kapela natočila klip v Banskej Bystrici, pričom zábery v exteriéry vznikli v Sásovej a v interiéri v Divadle Záhrada a Reštaurácii 37. Scenáristom, režisérom a kameramanom v jednom je spolutvorca textu ku skladbe a zároveň blízky kamarát kapely Peter Gábor. „Inšpirácia pre scenár klipu vychádza z textu skladby, ktorý hovorí o rozporoch resp. o nenaplnených ideáloch vo vzťahoch. Viac sa fanúšik dozvie, keď si sám prečíta text a utvorí názor, či sa nám to podarilo,“ povedal pre BBonline.sk člen kapely Matúš Molitoris.

Eyes of Azrael vydali v novembri minulého roka svoje prvé EP pod názvom Flowers, na ktorom sa nachádza deväť skladieb. Premiérový videoklip kapely vznikol k rovnomennej skladbe. „Výber pesničky zohľadňoval vzťah k našim skladbám, pričom FLOWERS patrí medzi najobľúbenejšie a zároveň najlepsie reprezentuje našu tvorbu,“ dodal bubeník EoA.

V najbližšom období čaká Eyes of Azrael spoločne s kapelou Hate Core miniturné po českých a slovenských mestách. Okrem toho chce pomaly začať s prípravou na nahrávanie nového EP, ktoré by mohlo vyjsť niekedy na jar. EoA však nechce nič unáhliť. „Nové EP bude trošku odlišné oproti ostatnému albumu, ale bude rovnako šialené a azraelovské,“ povedal na záver Molitoris.

Eyes of Azrael – Flowers:
[youtube Ypxgemsq6rU 590 350]